Přes hvězdný Nymburk do finále neprošli, přesto mají hráči týmu BK Olomoucko o velkou motivaci postaráno. V sérii o bronz proti Svitavám chtějí vybojovat první ligovou medaili pro hanácký klub.

„Jsme nový a hladový tým. Po zániku Prostějova přišlo Olomoucko, které hraje druhou sezonu. Získali jsme zatím jednu medaili – a to v poháru. Boj o třetí místo v lize pro nás nebude něco, o co bychom neměli zájem,“ prohlásil kapitán týmu Lukáš Palyza po semifinálové prohře s Nymburkem do kamery ČT sport.

Trenér Predrag Benáček se v sérii s českým basketbalovým hegemonem netajil vysokými ambicemi a věřil v senzační postup. Nakonec ovšem Nymburk vyhrál všechny čtyři zápasy (byť jeden až v prodloužení). Semifinále pak zakončil drtivou výhrou v Prostějově o 35 bodů.

„Mrzí mě, jak to skončilo v posledním zápase, předtím jsme ale odehráli dobrých a vyrovnaných dva a půl zápasu. Nymburk byl samozřejmě lepší a zvítězil, my ale nemáme čeho litovat. A opravdu jsme věřili, že můžeme postoupit a to vidím jako pozitivum,“ řekl Benáček pro oficiální web Kooperativa NBL.

Série o bronz se hraje pouze na dvě výhry. Olomoucko začíná na venkovní palubovce.

„Samozřejmě to budou těžká utkání, protože my i Svitavy budeme chtít získat první medaili. Svitavy hrály do minulého pátku náročnou sérii s Děčínem a my měli víc času na odpočinek, ale i ten někdy spíš ublíží. Hráči vypadnou z laufu. Těžko tak odhadnout, zda rozhodne naše menší únava, nebo něco jiného. Budou to vyrovnaná a vyhecovaná utkání, na která se těšíme, a my i Svitavy se o to popereme,“ prohlásil Benáček.

První zápas série se hraje ve čtvrtek od 18 hodin ve Svitavách, odveta je na programu na prostějovské palubovce v sobotu ve stejný čas.

Případný rozhodující zápas by hostila svitavská hala v pondělí.