„Je pěkné být dvojkou za Berďou. Vždycky byl můj vzor a je to příjemné. Ale měl bych se dívat sám na sebe, a jestli jsem česká dvojka, jednička, čtyřka nebo pětka, to bych neměl řešit. Ale určitá satisfakce za výsledky to je," řekl Jiří Veselý pro ČTK.

Jednadvacetiletý hráč prostějovského klubu ve světovém žebříčku již atakuje příčky zaručující nasazení na grandslamových turnajích, aktuálně je již pětatřicátý.

„Vracím se na lednové pozice, které po euforii narušila hluchá fáze. Začal jsem být nervózní, protože byl duben a náskok byl pryč, ale tohle určitě potěší. Jsem zpátky nahoře a určitě je to pozitivum. Budu se snažit výkonnost udržet, a ještě se posunout," řekl 198 cm vysoký tenista.

Příbramský rodák, který už několik let trénuje v největším klubu na Hané, nastartoval letošní rok fantasticky: zvítězil na turnaji v Aucklandu, jenže pak přišla série sedmi porážek v řadě.

Veselého procitnutí přišlo se startem antukové sezony. V Casablance hrál český tenista semifinále a minulý týden v rumunské metropoli prošel do finále, ve kterém podlehl dvakrát 6:7 Španělovi Guillermu Garcíovi.

„Turnaj to byl vydařený. Před třemi týdny, kdy jsem měl v hlavě šňůru proher a nedařilo se mi, tak bych tomu nevěřil. Kdyby se mě někdo zeptal, že ze tří turnajů budu mít semifinále a finále, klepal bych si na čelo," řekl Jiří Veselý, který byl však z finálové prohry hodně zklamaný. „Mrzí mě to hodně," přiznal.

Teď už se ale znovu dívá k dalším turnajům, tento týden startuje na antuce v Mnichově, následovat budou turnaje kategorie ATP Masters v Madridu a Římě.

„Nechci nic zakřiknout a předpovídat výsledky, ale cítím se skvěle a je potřeba zůstat nohama na zemi a makat dál," dodala nová česká tenisová dvojka Jiří Veselý.