„To že dostanu cenu nováčka roku od WTA asi nikdo nečekal. Určitě za to může Wimbledon, který se mi hodně povedl,“ říká dvacetiletá tenistka, která si na letošním travnatém granslamu semifinálovou účastí připsala největší úspěch dosavadní kariéry.

„Byl to krásný pocit dostat se na takovém turnaji tak daleko a já jenom doufám, že to nebyl poslední vydařený turnaj. Budu se připravovat dál a uvidíme, co příští rok,“ prohlásila prostějovská tenistka na tiskové konferenci před startem extraligy družstev.

Na soupisce TK Agrofert Prostějov bude rodačce z Bílovce patřit mezi tenistkami až poslední čtvrtá pozice. Před ní figuruje světová jednička Dánka Caroline Wozniacki, Maria Kirilenko z Ruska a fedcupová kolegyně Lucie Šafářová.

„Na extraligu se těším a je pěkné, že můžeme hrát doma v Prostějově. Tyto týmové soutěže jsem měla vždycky ráda, ať už za dorost, nebo za dospělé. Myslím, že budeme mít dobrou partu, kde je sranda,“ věří Kvitová. „Jenom doufám, že extraliga pro nás bude mít vítězný konec,“ dodala.

Z hlasu české tenistky bylo znát nachlazení. „Přijela jsem z kondičního soustředění v Tatrách a začalo mě trochu bolet v krku. Teď mi to sedlo na hlasivky, ale jinak se cítím v pořádku, tak to snad bude dobré,“ okomentovala Kvitová, která stejně jako ostatní tenisté již myšlenkami směřují k začátku nové sezony, který bude jako tradičně v Austrálii.

„Do Austrálie letím už 26. prosince. Hned po Vánocích, takže velmi brzo,“ prozradila aktuálně 33. hráčka světa, která by měla být na Australian Open mezi dvaatřiceti nasazenými tenistkami.

„Dementieva ukončila kariéru, navíc nebude hrát ani Serena Williams, takže věřím, že mezi nasazenými budu,“ říká Kvitová, které se před rokem v Austrálii příliš nevedlo. Nebude mít tak prakticky žádné starosti s obhajobou bodů do žebříčku WTA a v případě dobrého výsledku se může posunout na žebříčku výš.

„Loni jsem byla nemocná a v Melbourne jsem uhrála jenom kolo. Je tam šance nějaké body dovést domů, takže doufám, že se tak stane,“ říká česká dvojka mezi tenistkami.

Příští sezona může být pro Kvitovou obtížnější v tom, že se od ní již bude více očekávat. Navíc ve Wimbledonu bude muset obhajovat body za postup semifinále.

„Každá sezona je těžká, protože buď obhajujete, nebo se snažíte získat nějaké body. Já si myslím, že je to ale v tenise jedno, protože tam záleží na každém míčku a na každém zápase. Neřešíme jestli zrovna ten týden obhajujeme nějaké body nebo ne,“ říká česká tenistka, která se od příštího čtvrtka stane jednou z prostějovských extraligových opor.

MIROSLAV MAZAL