„Sobotní zápas, i když jsme vyhrály 3:0, určitě nebyl lehký. Soupeř podal bojovný výkon a my jsme nebránily tak dobře, jak jsme zvyklé. Rozhodně to nebylo jedno z jednoduchých utkání. Každopádně jsem strašně ráda, že jsme vyhrály, protože jsme předvedly týmový, kolektivní výkon," pochvalovala si Kateřina Kočiová úspěch v hanáckém derby.

Olomoucký celek byl jediný z vítězné skupiny, který letos prostějovského lídra neporazil. V sobotu měl k tomu poslední příležitost a ve dvou sadách dokázal svého soupeře nepříjemně pozlobit.

„Ve třetím setu jsme měly trošičku problém se skákaným servisem Veroniky Tinklové. Má velice dobré podání. Vlastně celou dobu, co ji znám, servíruje skvěle. Když se dostane do varu, tak dokáže udělat právě takový nepořádek, který nám v sobotu napáchala. To bylo asi to nejdůležitější ze strany Olomouce ve třetím setu. 
V prvním setu soupeř bránil jednu chvíli velmi dobře na síti a musím říct, že nám vychytal až zázračně některé balony," popisovala hru olomouckých vysokoškolaček prostějovská posila Kočiová a dodala: „Olomouc v sobotu svou příležitost na výhru nechytla za pačesy. Díky Bohu!"

Trenér Čada začal Kočiovou stavět na pozici univerzálky a původně smečařce tato role velmi vyhovuje. 
V obou posledních zápasech ukázala koučovi své kvality dobrou hrou na síti. Agelky mají pro play off další silnou hráčku v kádru.

„Já se nyní cítím skvěle. Jsem hrozně ráda, že mě trenér nasadil, protože se opravdu dobře cítím na pozici univerzálu. Kouč to vycítil a začal mě na tento post stavět. Mám radost, dobře se mi hraje s tímto týmem. Holky jsou fajn a rozumíme si. Já jsem spokojená," chválila si své působení na Hané Kateřina Kočiová.

Už v pátek začne pro VK Agel vyřazovací část soutěže. V úvodu se střetnou s Ostravou, tu si Kočiová dokonce přála: „Určitě se těším na play off a doufám, že bude mít hladký průběh. Z mého pohledu by nebylo vůbec příjemné hrát proti celku, 
v němž jsem působila, co se týká České republiky, naposledy, tedy Slavii Praha. Spíš bych uvítala soupeře, kterého skoro vůbec neznám, třeba Ostravu," prozradila Kočiová.