Ten si za hodinu a čtvrt poradil se slovenským tenistou Norbertem Gombošem dvakrát 6:2.

Veselý: Teď lehká oslava, pak možná přímo na Wimbledon

Gomboš zahájil finále svým tradičně tvrdým servisem, kterým se snažil Veselého zaskočit. Český talent se však rozhodit nenechal a úvodní gem získal. Své podání si také pohlídal dostal se do vedení 2:0.

Slovenské překvapení turnaje poté sahalo po vyrovnání, Veselý však jeho nápor ustál a svůj náskok si i nadále udržoval, dokonce jej navýšil na 5:2. Úvodní výhru si pak mladý Čech bez problémů pohlídal.

I druhý set zahájil Gomboš ztrátou svého podání. Jiří Veselý využil zaváhání svého soupeře a chopil se iniciativy. Jeho vedení 3:0 v druhé sadě předjímalo brzký konec sobotního finále.

Prostějovský talent však ve své krasojízdě pokračoval dál. Norbertu Gombošovi pomalu docházely síly. Veselý naopak hnaný úspěchem a výborným publikem si dosel pro výhru v letošním ročníku Czech Open.

„Sám jsem nečekal, že se probojuji tak daleko," přiznal po finálové bitvě Norbert Gomboš a zároveň neopomněl pochválit prostějovský challenger: „Je to takový malý grand slam. Cítím se tu velmi dobře. Na zápasy chodí hodně lidí. Je opravdu skvělý pocit tady hrát."

Spokojeností a úsměvy hýřil také vítěz Czech Open Jiří Veselý.

„Dopadlo to nad očekávání," radoval se nový šampión a přiznal: „Měl jsem před turnajem vysoké ambice, obhájit finále, ale v podvědomí jsem věděl jak to bude těžké. Jsem rád za své výkony, které jsem podával od prvního do posledního dne."

Jiří Veselý nahradil na prostějovském trůně Radka Štěpánka, se kterým loni finálové klání prohrál.

Finálový výsledek:

Veselý (6. ČR) – Gomboš (SR) 6:2, 6:2.