Domácí tenisové hvězdě tentokrát stačilo k výhře jen osmdesát osm minut. Finále tak bylo nejjasnějším duelem Veselého na celém turnaji.

„Spokojenost je opravdu veliká a taky obrovská úleva. Očekával jsem od soupeře trošičku jiný styl hry. Čekal jsem, že Djere bude nervóznější. Nebylo jednoduché proti němu hrát. Rozhodující bylo, že jsem dobře servíroval a všechny jeho brejkboly jsem odvrátil servisem," řekl po zápase čerstvý dvojnásobný vítěz Czech Open Jiří Veselý.

Veselý začal finále skvěle, když Srbovi Djeremu rovnou sebral podání. Už ve čtvrtém gemu se však srbský tenista pokusil o vzpouru a téměř se mu podařilo srovnat na 2:2.

Veselý si však nebezpečnou situaci pohlídal a udržel si své vedení. Skvělým servisem pak kráčel český tenista za prvních úspěchem finálového zápasu. Úvodní sadu ovládl Veselý 6:4.

„Rychlý brejk byl důležitý. Do zápasu jsem šel hrozně nervózně a poté to ze mě spadlo. Ale bylo tam taky pár velmi těžkých her. V nich mi pomohl servis. Celý první set byl hodně důležitý. Djere toho tento týden odehrál víc než já. Navíc to bylo jeho první finále. Využil jsem své zkušenosti," prozradil Veselý.

Zkraje druhé sady si dal Djere pozor na rychlý Veselého brejk.

Českému tenistovi se však znovu podařilo Srbovi uniknout, když ve třetím gemu po tvrdé bitvě uhrál brejkbol.

„Když jsem ho brejkl ve druhém setu, tak už jsem měl navrch. Pak už přestal returnovat a ani se už moc nehýbal," popisoval staronový šampión.

Veselý pak dvacetiletému Srbovi sebral podání i v sedmé hře a prakticky rozhodl o svém vítězství v celém turnaji. Skvělým podáním vše ztvrdil a mohu opět zvednout ruce až k nebi.

„Prostějovský turnaj je pro české tenisty náročný. Jirka Novák i Tomáš Berdych usilovali několikrát o výhru, ale nepodařilo se jim to. Takže to jen podtrhuje, jak je to tady složité. Jsem rád, že se mi to podařilo podruhé. Příští rok se třeba pokusíme to dotáhnout ještě dál," smál se šťastný vítěz.

Finálovému programu v Prostějově předcházela vydařená exhibice legend českého a slovenského tenisu.

Jiří Novák s Karlem Nováčkem pobavili zaplněné tribuny soubojem s Miloslavem Mečířem a Karolem Kučerou.

A jak už to u exhibic bývá, utkání skončilo nerozhodně 5:5.

Poté se Prostějov oficiálně rozloučil se zdejším trojnásobným šampionem Janem Hájkem, který letos oznámil konec profesionální kariéry.

„Jsem rád, že to pro mě pan doktor Černošek takhle uspořádal. Zdejší centr je asi jeden z mých nejoblíbenějších kurtů, kde jsem měl hodně úspěchů," prohlásil jednatřicetiletý rodák z Olomouce.

UniCredit Czech Open v Prostějově (antuka, dotace 106 500 eur):

dvouhra – finále:

Veselý (2-ČR) – Djere (Srb.) 6:4, 6:2.