Hosté jsou sice až desátým týmem soutěže, ale lehkým soupeřem rozhodně nebudou. Po změně trenéra se začalo Novému Jičínu dařit, naposledy porazil 6:3 Opavu.

„Těžko říct, co od nich čekat. Novým trenérem je Aleš Flašar, který je velmi zkušeným koučem. Předpokládám, že budou hrát ze zabezpečené obrany a určitě budou mít nebezpečné brejky," prozradil svá očekávání lodivod Jestřábů Petr Zachar.

Jeho recept na úspěch je jednoduchý. „Musíme prostě dát víc gólů než oni," usmíval se Zachar a poté poodhalil svou strategii: „Velkou zbraní Nového Jičína je jejich gólman Šrámek. Je to obrovský brankář, takže se těžko překonává. Musíme se snažit dostat jej z branky a střílet pak do prázdné. Snad to kluci pochopí."

Prostějov se se středečním soupeřem letos utkal už dvakrát a vždy zvítězil 4:2. Ale na obě výhry se Zacharovi svěřenci nadřeli. „Zápasy to byly těžké. Zvláště na jejich ledě. Do utkání musíme jít s pokorou a naprostou koncentrací," říká Zachar.

Jestřábi mají za sebou čtyři těžké zápasy. V Porubě a Brně prohráli na nájezdy a naopak s Hodonínem a v Přerově zvítězili. Dnes by je měl čekat papírově slabší sok.

„Takto se to ale brát nemůže. Soutěž je velmi vyrovnaná. Třetí Hodonín prohrál s předposledním Valašským Meziříčím. Může se stát cokoliv. My nesmíme rozlišovat, kdo je těžký a kdo slabý soupeř. Na každý zápas se musíme připravovat, jako kdybychom hráli s tím nejlepším," uzavřel Zachar.

Duel mezi Jestřáby a Novým Jičínem začne ve středu v 18 hodin na prostějovském zimním stadionu.