Osmadvacetiletá Cetkovská v prosinci slavila s týmem TK Agrofert Prostějov vítězství v tenisové extralize. Snažila se rychle doléčit zánět v noze a plánovala odletět na kvalifikaci turnaje WTA v Sydney. Vrcholem lednového programu má být boj o postup do hlavní soutěže Australian Open. „Doufám, že to vydrží, abych mohla odletět do Austrálie. I kdybych měla jet jenom na kvalifikaci do Melbourne, tak bych to udělala," plánovala úvod sezony Petra Cetkovská.

Její kariéra připomíná jízdu na horské dráze. V sezoně 2011 se tenistka z Prostějova i díky úspěchu na Wimbledonu dokázala probojovat do elitní světové padesátky. 
V následující sezoně jí patřilo 25. místo na světě, ale pak právě na londýnské trávě během olympijského turnaje přišlo osudné zranění kotníku, ze kterého se dlouho oklepávala.

V současnosti patří Petře Cetkovské ve světovém žebříčku 139. pozice. Aby mohla objíždět hlavní soutěže grandslamových turnajů, potřebuje poskočit o dobrých čtyřicet míst výš.

„O postavení na žebříčku se nemůžu bavit, dokud nebudu zdravá. Přála bych si alespoň jeden rok toho zdraví, a pak se můžeme bavit o něčem jiném," smála se sympatická tenistka, která je před novou sezonou optimistická. Pomohla jí i dobrá atmosféra, která panovala v prostějovském týmu během extraligy. „Jsem moc ráda, že jsem tady byla, protože jsme měli skvělý tým. To mi pomáhá překonat to období, které je takové těžší. A dalším pozitivním faktorem je, že jsem k tomu vítězství mohla pomoct i na kurtě," pochvalovala si.

Psychika je v tenise jedním z rozhodujících faktorů a pro Petru Cetkovskou, která toho v kariéře zažila už hodně, by to mohla být výhoda.

„Snažím se na to nahlížet tak, že už to jednou přece musí být dobré," uzavřela s odhodláním.