Naopak do druhého kola postoupily všechny nasazené české hráčky, a to Sandra Záhlavová, Zuzana Ondrášková, Tereza Hladíková a Andrea Hlaváčková. Druhé kolo si zahraje celkem pět Češek z celkového počtu třinácti, které nastoupily do hlavní soutěže.

Z nasazených tenistek se rozloučila s turnajem vedle Voráčové ještě Stephanie Gehrleinová z Německa.

V úvodním zápase středečního programu se představila letošní vítězka pardubické juniorky Klára Kopřivová, která v úvodním kole nestačila na Justinu Ozgaovou. Němka postoupila do hlavní soutěže z kvalifikace a šestnáctiletou rodačku z Plzně porazila za půldruhé hodiny 7:5, 6:3.

„Zápas hodnotím negativně. Byla dlouhá podzimní přestávka a pomalu jsme se rozehrávala. V prvním setu jsem měla na dosah vítězství. Vedla jsem 5:4 a poté promarnila setbol. Povrch mně příliš nevyhovuje, je rychlý a pomalu jsem se na něm dostávala do tempa,“ řekla prostějovská hráčka.

V prvním kole dohrála jednička přerovského turnaje Renata Voráčová. Rodačka ze Zlína nestačila na Rusku Valerii Savinychovou a prohrála ve dvou setech 3:6, 4:6.

„Soupeřka neměla co ztratit a hrála velmi dobře. Začala jsem v minulých dnech s tréninkem a v těchto dnech se věnuji především kondici. Cítím se unavena a nemám ani příliš natrénováno. Navíc jsem tady nikdy nepřešla přes první kolo. Opravdu nevím, jestli není pro mne Přerov zakletý. Na druhou stranu se mi po zdejším neúspěchu vždy na dalších turnajích daří,“ uvedla Renata Voráčová, která po novém roce odletí do Austrálie, kde ji čeká mimo jiné i kvalifikace na první grandslamový turnaj sezony v Melbourne.

„Tipuji, že do závěrečných kol v přerovském turnaji dojde Záhlavová nebo Hladíková. Je tady však více favoritek a uspět může i některá zahraniční hráčka,“ uzavřela Voráčová.

Do druhého kola hladce přešla třetí nasazená Zuzana Ondrášková, když povolila Eloře Dabijanové z Rumunska pouhé dva gamy ve druhém setu. „První set jsem začala proti neznámé soupeřce velmi dobře. Utkání mělo hladký průběh, jen v samotném závěru jsem pod dojmem hladkého vítězství trochu polevila. Odešel mně servis a Rumunka toho v závěrečných hrách využila,“ řekla přerovská tenistka, která se netají přáním turnaj s dotací 25 000 USD vyhrát. „Přeji si to, nicméně cesta do finále bude ještě hodně dlouhá,“ uvedla Ondrášková.

Ve druhém kole si zahraje i čtvrtá nasazená Tereza Hladíková z Přerova, neboť porazila Martinu Kubičíkovou ve dvou setech 6:4, 6:4. „Každý úvodní zápas v turnaji je těžký. Navíc hraji doma, což je dvojnásobně obtížné. Loni jsem zde hrála semifinále a letos bych ráda stejný výsledek zopakovala,“ řekla Hladíková.

Celkem snadný postup měla druhá nasazená Sandra Záhlavová (185.), která povolila Američance Katie Ruckertové pouze jeden gem. „Začala jsem dobře, držela jsem si servis a diváci viděli z mé strany agresivní tenis. Ve druhém setu jsem trochu znervózněla a Katie se tahala o každý míček. Chci postoupit co nejdále. Zatím jsem v Přerově uhrála nejlépe čtvrtfinále, letos chci více. Tvrdý povrch mně vyhovuje, tak uvidíme, jak dopadnu,“ uvedla Záhlavová, která se stala po vyřazení Voráčové nejvýše nasazenou hráčkou v pavouku dvouhry.

Dramatický zápas svedly české hráčky Michaela Paštiková a Iveta Gerlová. Jejich třísetový duel trval celkem 140 minut. Jihlavská tenistka zvítězila v první setu, nicméně poté otěže utkání převzala zkušenější Paštiková. „Iveta postoupila z kvalifikace, byla rozehraná, zatímco já jsem v týdnu jen lehce zatrénovala. Postupem času jsem se zlepšovala a především bojovností i vůlí jsem zápas otočila ve svůj prospěch. Druhý set jsem vyhrála a začala jsem si věřit, že můžu utkání dovést do vítězného konce. Každopádně výhra povzbudí a zvedne vám sebevědomí,“ hodnotila zápas Paštiková, v současnosti 269. hráčka žebříčku WTA.

Tenisový ZUBR CUP nabídne ve čtvrtek kompletní druhé kolo dvouhry. Mimo jiné se odehrají dva česko-slovenské duely.

Z výsledků: Dvouhra, 1. kolo:

Ozgaová (GER) – Kopřivová (CZE) 7:5, 6:3, Florisová (6, ITA) – Juríková (SVK) 3:6, 6:4, 7:6 (4), Verešová (SVK) – Hofmanová (AUT) 6:3, 4:1 skreč, Voráčová (1, CZE) – Savinychová (RUS) 3:6, 4:6, Hladíková (4, CZE) – Kubičíková (CZE) 6:4, 6:4, Orlová (RUS) – Lykinová (RUS) 6:1, 6:4, Korzeniaková (8, POL) – Vaňková (CZE) 6:3, 6:4, Feuersteinová (FRA) – Beygelzimerová (UKR) 6:3, 6:2, Paštiková (CZE) – Gerlová (CZE) 6:7 (2), 6:4, 6:1, Ondrášková (3, CZE) – Dabijaová (ROU) 6:0, 6:2, Hlaváčková (5, CZE) – Sabinová (ITA) 6:2, 6:3, Pochabová (SVK) – Šmídová (CZE) 6:4, 6:3, Martiničová (BIH) – Jandová (CZE) 7:6 (2), 6:3, Savičová (CRO) – Gehrleinová (7, GER) 6:3, 6:2, Mirčičová (SRB) – Chvojková (CZE) bez boje, Záhlavová (2, CZE) – Ruckertová (USA) 6:0, 6:1.

Dvojice pro 2. kolo:

Savinychová – Paštiková, Orlová – Korzeniaková, Ondrášková – Martinovičová, Mirčičová – Savičová, Florisová – Ozgaová, Verešová – Hladíková, Hlaváčková – Pochabová, Feuersteinová – Záhlavová.