Na sobotním turnaji v Litovli se tak utká SK K2 Prostějov s Kostelcem na Hané a druhý jmenovaný pak nastoupí také proti prostějovským Playmakerům. Co ale od klubů v Litovli čekat?

FBC PLAYMAKERS PROSTĚJOV

Do sezóny už se zapojila rezerva tohoto klubu, která ve dvou zápasech (shodou okolností také v Litovli) vyválčila pouze bod. Velký podíl na něm měl nový předseda klubu Radim Zbranek, který vstřelil dvě branky. Útočník Prostějova se také stal posilou A týmu, na jehož soupisce od září figuruje. Dočkal se také Vítězslav Krajča, rychlý a pracovitý centr. Nyní je však bohužel pro Playmakery na marodce, stejně jako Aleš Horváth doléčující zranění z konce minulé sezóny.

Sestava je jinak do určité míry prořídlá. Zatím chybí bratři Boudové, stejně tak i velezkušený obránce Liška. Činnost v klubu ukončil centr Jan Páleník. Další kvalitní hráči s mnoha sezonami za sebou však zůstávají a to v čele s bratry Fojty a Danielem Miczkem. Přesto se dá čekat, že A týmu bude podobně jako loni značně vypomáhat několik hráčů Béčka.

Tip Deníku: Do turnaje vstoupí nepočetný ale kvalitní tým. Proti Kostelci bude papírovým favoritem – na straně Playmakerů je zkušenost, oba týmy pak dobře ví, co od sebe očekávat. Alespoň tři body by Prostějov odvézt měl.

SK K2 PROSTĚJOV

Také druhý prostějovský klub může mít problémy se sestavou. A a B tým nyní čítají dohromady tolik hráčů, kolik by běžně našlo uplatnění v jediném mužstvu. Klub se však může opřít o juniory, kteří už často pravidelně nastupují do zápasů mužů. A v některých případech se ukazuje, že v nich nejsou jen do počtu.

V druhém prostějovském klubu také počítají ztráty. Během posledních dvou let přišel klub o několik výrazných hráčů – jmenujme třeba Jana Héla, Jakuba Krnáče a Marka Vlčka. Soupiska ani jednoho z mužských týmů neobsahuje poněkud překvapivě jméno Jan Novák, který je jedním ze zakladatelů klubu a také jeho dlouholetým tajemníkem. Vytratili se pak i nadějní mladíci Daněček s Navrátilem. Na druhou stranu, tým SK K2 je pomalu o půl generace mladší než ten, s nímž disponují Playmakeři.

Tip Deníku: Ani SK K2, ani Kostelec nejsou v úplně optimálním rozpoložení – oběma klubům chybí lidi. Prostějov však má kde brát, jako jediný totiž disponuje mládeží. Ve vzájemném utkání se jako pravděpodobná jeví remíza. Vyrovnaný pak může být i druhý zápas Eskáčka, v němž se popasuje s Jeseníkem. Ten loni skončil v tabulce hůře než Prostějov, podle dostupných informací pak i v případě Jeseníku platí, že lidí není nazbyt.

TJ SOKOL KOSTELEC NA HANÉ-HK

Florbalisté Kostelce do značné míry už na turnaji B týmu potvrdili, že tahle sezóna nebude jednoduchá. Vyválčili totiž sice tři body, měli však problém s absencí mnoha hráčů a tak v osmi a následně v sedmi hráčích do pole na domácím turnaji (!) v druhém zápase marně vzdorovali a dostali osm branek, což v době nedávno minulé nebylo myslitelné.

Jednu jistotu však v Kostelci mají a tou je šéf klubu Jiří Drčka. Hra obou kosteleckých mužstev se do značné míry odvíjí od toho, jak se daří právě Drčkovi, který pravidelně vysoko stoupá v bodování ligy. Velkou oporou pak nadále bude brankář Martin Blaha. Na hostování však odešli Doležel s Lipovským, což jsou citelné ztráty pro útok. Skončil také jednadvacetiletý obránce Herink. Dorazilo naopak hned několik nových hráčů, vesměs hrajících též v předních liniích. Bude však chvíli trvat, než získají zkušenosti.

Tip Deníku: Pro Kostelec to bude zvláštní turnaj – v obou zápasech totiž narazí na soupeře, jehož hráče často ti kostelečtí velmi dobře znají. Hráče Sokola čekají obtížná utkání, v obou se dají označit za mírné outsidery. Na druhou stranu má Kostelec z minulých let zkušenosti s hrou v malém počtu hráčů a improvizované sestavě. A nejednou už dokázal, že i v takové situaci se dá vyhrát.