Začátek třetí bitvy dvou nejlepších českých týmů přinesl ještě vyrovnaný boj.

Kossányiová hned zkraje poslala Prostějov do vedení. To se však rychle díky Mlejnkové přehouplo na stranu domácích.

Až za stavu 8:8 nastoupila výborná hanácká obrana 
a odstartovala odstup hostů.

Olymp se sice snažil zabránit zvyšujícímu se manku, především pak Kvapilová, ale na favorita jen její výkon nestačil. Maleševič a Carter zajistily svému týmu pětibodový náskok.

Závěr setu patřil holandské blokařce Steenbergen, která kralovala na síti. Poslední bod si poté připsala Pavla Vincourová a uzavřela úvodní set na 25:19.

Domácí celek chtěl podobně jako v neděli zápas zdramatizovat druhým setem, a to se mu z jeho kraje také povedlo. Díky Kvapilové Olymp okamžitě vedl 3:1.

Dvoubodový náskok však Prostějov pražskému celku brzy vzal. Carter poté poprvé poslala Hanačky do vedení na 8:7.

Právě americká volejbalistka v prostějovských barvách předvedla ve druhé části výborný výkon, kterým posunula hosty do pětibodového vedení.

Stanislav Mitáč si musel rychle vybrat dva oddechové časy, ale ani ty nepomohly. Poté zkusil vyměnit Kvapilovou za Jančaříkovou. To jeho tým už prohrával o sedm bodů. Agelky si výhru nenechaly vzít.

Poslední šance Olympu na zvrat třetího finále začala pro domácí dobře. S favoritem držely pražské hráčky krok až do stavu 7:7. V první technické přestávce prohrávaly jen 
o bod, poté však svěřenky Stanislava Mitáče kapitulovaly na jakýkoliv vzdor.

Na servis se postavila Maleševič 
a šňůrou devíti bodů Agelky rozhodly. Dopomohly jim 
k tomu vynucené u nevynucené chyby Olympu.

Kouč Mitáč sice během dvou oddechových časů burcoval svůj tým 
k boji, ale marně. Domácí celek se zmohl jen na zkorigování své prohry na 16:25.

Prostějovské volejbalistky obhájily titul mistryň české extraligy. V úterý večer porazily v Praze Olymp 3:0 na sety a mohou slavit šestý triumf v řadě.

Prostějovské volejbalistky obhájily titul mistryň české extraligy. Foto: DENÍK/Jiří Růžička

„Konstatuji, že utkání nebylo z naší strany povedené, je to nejhorší náš výsledek v celé finálové sérii," kroutil hlavou kouč Olympu Stanislav Mitáč a zklamaně dodal:

Nepodařilo se nám uhrát bodové série jako v zápasech v Prostějově. Prohráli jsme s lepším týmem, mrzí mě výkon a předvedená hra. Sezóna je ale povedená a byli jsme důstojným soupeřem ve finále."

Naopak plně spokojený byl hanácký lodivod Miroslav Čada: „Na tato utkání jsme se mimořádně připravovali, a to se nám vyplatilo. V závěru sezóny jsme působili kompaktně, hráli jsme nejlepší volejbal a byli jsme odměněni za těžkou práci."

Prostějov tak po výhře 3:0 na zápasy získal pošesté v řadě pohár vítěze ženské volejbalové extraligy. Tímto triumfem se staly Agelky nejúspěšnějším ženským volejbalovým týmem v historii samostatné České republiky .

OLYMP PRAHA – VK AGEL PROSTĚJOV 0:3 (-19, –19, –16)

Rozhodčí: Fink, Hudík. Čas: 70 min. Diváci: 390. Konečný stav série: 0:3.

Olymp: Halbichová, Hodanová, Sládková, Kvapilová, Mlejnková, Mudrová, libero Dostálová – Trnková 5, Jančaříková. Trenér: Stanislav Mitáč.

Prostějov: Maleševičová, Borovinšeková, Carterová, Kossányiová, Steenbergenová, Vincourová, libero Jášová – Soaresová. Trenér: Miroslav Čada.

autor: Lukáš Horák, David Nejedlý