Zpočátku to přitom vypadalo na jednoznačnou záležitost, jako tomu bývalo v minulých sezonách. V první sadě Prostějov dovolil Pražankám jen jedenáct bodů a i druhý set vyhrály domácí hráčky bez větších potíží 25:16.

Ve třetím setu se ale jako mávnutím kouzelného proutku hra obou týmu změnila a Olymp se výhrou ve třetím setu vrátil do hry. Prostějov se pak dlouho nemohl dostat z herního útlumu a i čtvrtý set nakonec získali hosté.

V tie-breaku si Hanačky vybudovaly mírný náskok a ten udržovaly až koncovky zkrácené sady. Za stavu 12:10 přišla superdlouhá výměna, na jejímž konci rozhodčí viděli těsný aut Olympu a navzdory protestům hostů se Prostějov dostal do důležitého tříbodového vedení.

Pak sice domácí hráčky zahodily první mečbol, druhou šancí ukončit zápas už ale nepohrdly.

Prostějov tak za necelé dvě hodiny vybojoval své druhé vítězství v novém ročníku extraligy, byť se na něj překvapivě nadřel více než v prvním kole v Ostravě, kde vyhrál 3:0.

Další zápas čeká na družstvo Lubomíra Petráše v sobotu, kdy Prostějov nastoupí ve Frýdku-Místku.

VK Prostějov – PVK Olymp Praha 3:2 (25:11, 25:16, 21:25, 22:25, 15:13)

Rozhodčí: Kavala, Spáčil. Čas: 116 minut. Diváci: 500.
Sestava Prostějova: Polášková, Rutarová, Horká, Kojdová, Kozmík, Zatloukalová, libero Slavíková. Střídaly: Weidenthalerová, Šmídová, Bezhandolska, Nová, Toufarová. Trenér: Lubomír Petráš.