Prostějov v prvním setu využil mírné nekoncentrovanosti soupeře a odehrál vyrovnanou partii. Ve zbytku utkání už ale byly Hanačky bez šance.

„Na začátku utkání jsme hráli vyrovnaně, ale bylo to spíš zásluhou toho, že soupeřky hodně chybovaly. Jakmile chybovat přestaly, utkání bylo jednoznačné. Neměli jsme šanci ani v obraně, ani v útoku,“ konstatoval po zápase kouč Miroslav Čada.

V první sadě se Prostějova a Novara přetahovaly o každý míč a ani jeden z týmů neodskočil na více než tři body. Sada tak dospěla do dramatické koncovky, ve které byly blíže k úspěchu domácí hráčky, Weissová totiž vytloukla bloky a za stavu 24:23 přišel setbol pro Prostějov. Novara ale úspěšným útokem vyrovnala a v následných dvou výměnách rozhodla o výhře 26:24.

Do druhé sady už Novara vstoupila mnohem pozorněji a brzy si vypracovala velký náskok. Po dvaadvaceti minutách nakonec italský tým vyhrál 25:13. Třetí set měl prakticky stejný průběh jako ten druhý a Novara si s přehledem šla za jasným vítězství. To přišlo po druhém mečbolu a úspěšném útoku Gibbemeyrové.

Podle domácí smečařky Laury Emnotsové italský tým po nevýrazném prvním setu výrazně přidal a domácí se už do hry prakticky nedostávali.

„V prvním setu soupeř udělal hodně chyb a dařilo se nám na příjmu. Pro Kathy Weissovou to tak bylo uprostřed snazší. Ale v dalších setech už příjem nefungoval, oni začal dvojitě blokovat a nám už se nedařilo skórovat,“ všimla si Němka ve službách Prostějova

Trenér domácích Miroslav Čada po zápase uznal, že jeho tým proti kvalitní Novaře neměl sebemenší šanci. Jedna věc ho však mrzela.

Čada: Špatně jsme řešili jednoduché situace

„Vadilo mi, že jsme zbytečně chybovali v jednoduchých situacích. Nebyl k tomu důvod, mohli jsme hrát uvolněně. Řekli jsme si, že chceme uhrát co nejvíc bodů, ale chybovali jsme tam, kde jsme nemuseli. Je rozdíl, když chybuji proti vysokému dvojbloku nebo když zkazíme servis. Tomu rozumím. Ale my špatně řešili jednoduché situace,“ zlobil se Čada.

Kdyby si Prostějov počínal v těchto momentech lépe, nemusela podle Čady být porážka tak jednoznačná.

„Prohráli bychom třeba 1:3 a v těch dalších setech jsme uhráli třeba dvacet bodů. Pak bychom byli spokojení. Ale takhle z toho zápasu nemáme dobrý pocit,“ přiznal prostějovský trenér.

Naopak trenér Novary Massimo Barbolini odjížděl z Prostějova spokojený, protože jeho tým stále drží reálnou šanci na postup.

„Jsem moc šťastný. Potřebovali jsme vyhrát za každou cenu. Prostějov v prvním setu vedl 21:18 a nebyli jsme v lehké situaci. Ale hráčky se pak začaly lépe soustředit. Ve druhém a třetím setu jsme nedali Prostějovu šanci. Udělali jsme důležitý krok k postupu v této těžké skupině,“ pochvaloval si italský kouč.

Další zápas v Lize mistryň čeká Prostějov za dva týdny, kdy nastoupí opět doma proti italskému soupeři Coneglianu.

VK Prostějov – Igor Gorgonzola Novara 0:3

Sety: 24:26, 13:25, 15:25. Rozhodčí: Michlicová, Guillet. Čas: 75 min. Diváci: 820.

Prostějov: Weissová, Emontsová, Trnková, Horká, Kossányiová, Herelová. Libero: Kovářová. Střídaly: Nová, Slavíková, Tomašeková, Zatloukalová. Trenér: Miroslav Čada.
Novara: Piccininiová, Gibbermeyerová, Skorupaová, Plaková, Chirichellaová, Egonuová. Libero: Sansonnaová. Střídaly: Zannoniová, Vasilantonakiová, Enrightová. Trenér: Massimo Barbolini.