Před turnajem jste říkal, že výsledky nejsou prvořadé. Jak se vám přesto líbily výkony týmu?

Na turnaj jsme odjížděli zejména kvůli konfrontaci s celky z našich nejvyšších soutěží a ze zahraničí. Více než výsledky tedy byla důležitá předvedená hra.

Výkony, které jsme na turnaji předvedli, byly na hranici našich současných možností. Hráči zde však viděli florbal na vrcholové úrovni a doufám, že získali novou motivaci pro trénink a další výkonnostní růst.

S výkony i výsledky tedy převládá maximální spokojenost?

Troufnu si říct, že jsme zanechali nečekanou stopu při naší první účasti na tomto světově proslulém turnaji. Postup mezi šestnáct nejlepších celků turnaje je cenný. Navíc celky Rožnova a Boleslavi, které jsme měli ve skupině, se následně také dostaly až mezi posledních šestnáct celků, což hovoří o kvalitě naší skupiny.

Všem hráčům, kteří reprezentovali město Prostějov a jako jediní v kategorii juniorů vlastně celý Olomoucký kraj bych tímto chtěl poděkovat.

Je naopak něco, co vás mrzí?

Mrzí mě jediná věc, a to neúčast českého celku ve finále. Nejatraktivnější hru zde z našich celků předváděl český mistr z Vítkovic, který ve čtvrtfinále smolně vypadl po samostatných nájezdech s pozdějším celkovým vítězem ze švédského Dahlenu.

Ve skupině jste nastoupili proti španělskému Club Floorball Elfo. Lišil se zápas se Španěly od ostatních duelů?K2

Rozlosování základních skupin týden před turnajem nám do skupiny určilo asi nejexotičtějšího účastníka juniorské kategorie. Po prvních střídáních bylo jasné, že na naší straně bude fyzická převaha a vyšší florbalová zkušenost, soupeř se naopak prezentoval dobrou organizací hry.

Měli jste možnost sledovat i duely elitní kategorie?

Některé zápasy jsme samozřejmě sledovali. Vzhledem k našemu úspěšnému vystoupení jich však nebylo tolik, kolik jsme měli v plánu. Finále jsme si však samozřejmě ujít nenechali a to se stalo ozdobou celého turnaje.

Jak na vás celkově působilo prostředí největšího světového klubového turnaje?

Rozhodně přátelským dojmem a uvolněnou atmosférou zapadající do prázdninového období. Zároveň však profesionální organizací elitní kategorie, která lákala svojí prvotřídní kvalitou. Zejména díky účasti předních švédských klubů z tamní Elitserien.

S jakými ambicemi jdete do nové sezony?

Výsledkově chceme minimálně zopakovat loňský ročník, kdy jsme ve třetí lize skončili na šestém místě. Hlavně ale chceme nalákat nové zájemce a rozšířit základnu, která je velice úzká. Pro nadcházející školní rok jsme navíc založilo družstvo dívek, které bude hrát v ženské kategorii druhou ligu, divizi VII-A.

JIŘÍ MOŽNÝ