„Rozhodující bylo, jakým způsobem zejména mladší holky zvládly nervozitu z premiéry v mnohem zodpovědnější roli. Bylo to bez velkých výpadků a dlouhých bodových újezdů,“ pochválil své svěřenky na klubovém webu kouč Lubomír Petráš, který absolvoval vítěznou premiéru v pozici hlavního trenéra.

Vše ale nebylo tak idylické, jak naznačuje výsledek. Stejně jako v přípravě se Prostějov chvílemi trápil na přihrávce a na začátcích prvního a druhého setu musel vždy dotahovat ostravské vedení.

„Je potřeba vidět, že Ostravanky skutečně moc chybovaly, i když jsme je k tomu částečně donutili my svým tlakem. Přesto v našem projevu stále je hodně nedostatků, na jejichž odstraňování musíme pracovat,“ upozorňuje Petráš.

Nečekanou hvězdou utkání se stala střídající Lucie Poláškové, která svým příchodem výrazně zvedla prostějovskou hru na přihrávce.

„Nejdřív mi to chvíli nešlo, cítila jsem větší nervozitu. Naštěstí se mi pak dostalo na ruce několik balónů, které jsem zvládla dobře, a těmihle přesnými přihrávkami jsem se chytila i uklidnila,“ hodnotila svůj výkon pětadvacetiletá smečařka.

TJ Ostrava - VK Prostějov 0:3 (17:25, 20:25, 18:25)

Rozhodčí: Kovář, Horký. Diváci: 250.
Prostějov: Zatloukalová, Nová, Rutarová, Horká, Kojdová, Bezhandolska, libero Slavíková. Střídaly: Weidenthalerová, Polášková. Trenér: Lubomír Petráš.