Prostějovský zápas reprezentovali Jakub Pospíšil, Patrik Pover, Jan Jusko, Stanislav Matela, David Gamba a Roman Zajíček. Po prvním kole jsou v čele I. ligy zápasníci Havlíčkova Brodu se ziskem 60 bodů, před Slovanem Hodonín (38), TŽ Třinec (29), Olympem Praha (19), TJ Sokol I Prostějov (18), Chomutovem (17), TJ Sokol Hradec Králové (16) atd.

„Průběh prvního kola naší nejvyšší soutěže přesvědčoval o tom, že síla českých špičkových týmů bude letos vysoká a že obhájit titul mistrů České republiky z loňského roku bude pro juniory TJ Sokol I Prostějov zřejmě nad jejich možnosti,“ posuzoval situaci po návratu z Havlíčkova Brodu trenér prostějovských borců Jindřich Hejčík. „Také proto, že v letošním roce nebude probíhat první liga také ve volném stylu, což je naše silná stránka. Škoda, že na havlíčskobrodských žíněnkách nemohl uplatnit své kvality a pro náš tým výrazně bodovat Michal Wicha. Měl nadváhu, nepodařilo se mu sundat půl kilogramu pro váhovou kategorii do 120 kilogramů,“ litoval trenér Hejčík.

Nyní se už budou prostějovští zápasníci z TJ Sokol I připravovat na první ligu seniorů v Třinci a na účast na tradiční parádní zápasnické přehlídce Silácká Litovel. (kdl)