V Ostravském tunelu se v kategorii mužů umístil Marek Reiskup v běhu na 60 metrů na čtvrtém místě časem 7,43 sec. a ve skoku dalekém dosáhl výkonu 556 cm. Junior Patrik Albrecht skončil ve skoku vysokém, ve společné soutěži s muži, na čtvrtém místě a výkonem 185 cm si vytvořil osobní rekord. Ve skoku dalekém dosáhl výkonu 523 cm.

Žák Filip Slouka byl ve své kategorii ve skoku vysokém první výkonem 175 cm a ve skoku dalekém dosáhl výkonu 541 cm.
V Olomouckém tunelu se konal krajský přebor staršího a mladšího žactva. S celkovým ziskem devatenácti medailí se stal AK Prostějov nejúspěšnějším klubem!

V kategorii mladšího žactva zvítězil v běhu na 60 metrů Dominik Mátl časem 8,62 sec. a byl druhý v běhu na 60 metrů překážek v čase 10,25 sec. V běhu na 800 metrů zvítězila Tereza Korhoňová za 2:53,93 min. a byla druhá v běhu na 60 metrů časem 9,15 sec. V běhu na 60 metrů překážek zvítězila Michaela Brančíková časem 12,42 sec. před Natálií Vařekovou s časem 12,38 sec. a Veronikou Vykopalovou s časem 13,02 sec. Jakub Votava byl na stejné trati třetí za 12,42 sec. Ve skoku vysokém skončil Vojtěch Kapounek na druhém místě, zdolal 130 cm, a žákyně Natálie Vařeková byla třetí výkonem 125 cm. Ve vrhu koulí byla třetí Leona Voráčová výkonem 8,32 m.

V kategorii staršího žactva skončili na prvních místech v běhu na 60 metrů překážek Michaela Přikrylová časem 9,63 sec., ve skoku vysokém Filip Slouka výkonem 175 cm a v téže disciplině Pavla Meidlová, když zdolala výšku 155 cm. Druhá ve skoku vysokém skončila Simona Ošťádalová za výkon 149 cm a třetí Karolina Klímová za 143 cm. Ve skoku dalekém získala třetí místo Nikola Kožnárková výkonem 439 cm a třetí byl i Martin Hladký ve vrhu koulí výkonem 9,84 m.

V kategorii mužů zvítězil v běhu na 60 metrů Marek Reiskup, když si časem 7,38 sec vytvořil osobní rekord. Ve skoku dalekém skončil třetí výkonem 554 cm. Junior Patrik Albrecht se umístil na druhém místě výkonem 175 cm.

V Jablonci nad Nisou si na halovém Mistrovství České republiky žactva vedl z mladíků AK Prostějov nejlépe výškař Filip Slouka, zisku cenné medaile byl velmi blízko. Skončil na čtvrtém místě, když rozhodoval jeden pokus na výšce 178 cm. Filip Slouka ji zdolal na rozdíl od jednoho ze svých soupeřů až na druhý pokus a to ho stálo bronzovou medaili. I tak mají o tohoto talentovaného výškaře, žáka prostějovské Základní školy Jana Železného a svěřence zdejšího vedoucího trenéra Dalibora Ovečky, zájem renomovaní čeští trenéři skoku vysokého. Simona Ošťádalová dosáhla rovněž ve skoku vysokém výkonu 150 cm a obsadila osmé místo. I ona, prvním rokem starší žákyně, má před sebou slibnou budoucnost. V běhu na 60 metrů překážek nepostoupila do finále Michaela Přikrylová, když v rozběhu dosáhla času 9,53 sec. Také ona je nadějným atletickým talentem, zatím se však více věnuje jiné sportovní činnosti.

Po ukončené letošní halové sezoně se atleti AK Prostějov začnou připravovat na letní sezonu ve zlepšených podmínkách školního hřiště Reálného gymnázia a Základní školy města Prostějova ve Studentské ulici.

Autor: VLASTIMIL KADLEC