Páteční kvalifikace na dvorcích ČLTK Olomouc poslala do finálových bojů dvojice Jaromír Jágr – Josef Vašíček, Tomáš Kaberle – František Kaberle, Petr Průcha – Karel Pilař a Milan Hnilička – Tomáš Plekanec.

Kladno, to je to město

Tomáš Kaberle opět potvrdil, že je jedním z nejlepších tenistů mezi hokejisty. S bratrem Františkem již počtvrté za sebou vyhráli exhibiční turnaj, který tradičně zakončuje letní přípravu Jágr Teamu v Prostějově. Na antukových dvorcích tamního klubu se představili i další Kladeňáci: ve finále se proti bratrské dvojici postavili Milan Hnilička s Tomášem Plekancem, do semifinále postoupil i Jaromír Jágr.

Od desáté hodiny ranní začali tenisový areál zaplňovat první zvědavci. Příznivé počasí, vstup zdarma a možnost vidět hokejové hvězdy při tenisu či si s nimi jen tak popovídat přilákaly však jen sporadickou návštěvu. Jak hokejisté ve stejnokrojích bojují s jeho sportem si ale přišel prohlédnout Jiří Novák.

Hrálo se na dvě vítězství, přičemž ani jedno klání druhý rozhodující bod po případné remíze po dvouhrách z deblu nepotřebovalo. Semifinálový los svedl proti sobě dvojice bratří Kaberleových a Jágra s Vašíčkem.
O druhé finálové místo soupeřili Průcha s Pilařem a Hnilička s Plekancem.

Nechali hru Jardovi

První zápas na centrkurtu nabídl Jágrovu snahu proti tenisové vyzrálosti Tomáše Kaberle. Obránce Toronta nedal Jágrovi šanci a po hladkém vítězství 6:1 mohl na kurtu, kde jeho bratr vedl snad nejdramatičtější duel celého turnaje s Vašíčkem, střídavě sledovat tenis, rozdávat fotky, úsměvy a rozhovory. „Aspoň ten jeden game jsem Jardovi musel nechat, nejsme tady přece, abychom si něco dokazovali,“ nechal se slyšet.
František nakonec zvítězil 6:4 a oba bratři se tak mohli připravovat na odpolední finále. V druhém semifinále mezitím hladce Plekanec udolal Průchu a na raketě Milana Hniličky skončil Pilař dokonce s potupným kanárem.

Než přišel na řadu boj o úplně ty nejlepší tenisty Jágr Teamu postavili se proti sobě Jágr s Vašíčkem a Průcha s Pilařem, aby se utkali o třetí místo. Šlo ale více o show než o vítězství. Zvlášť když Průcha pravidelně servíroval mimo areál. Jágr předvedl dobrou hru na síti, jeho častou zbraní bylo hlásit dobrý míček soupeře jako aut.

Předváděl ostré první podání, o to však komičtější to druhé zajišťovací. Snaha aspoň přehodit síť a nezapsat tak dvojchybu byla vlastní většině hokejistů s raketou. Vychechtaná dvojice Průcha Pilař nakonec zvítězila 7:5 a obsadila tak pomyslný bronz.

Servis levou, další údery pravou

Krátce po poledni nastoupili na kurt Agrofert Arény úspěšnější z dopoledního programu. Už i s podporou informační výsledkové tabule se jako první předvedly dvojky týmů, tedy starší z bratrů Kaberleových František proti Milanu Hniličkovi. Ani Hniličkovy čopované bekhendy na Kaberleho nestačily. Nekonečný poslední game ukončený krásnou výměnou zpečetil Kaberleho vítězství 6:2. O druhý bod svedli lítý boj Tomášové Kaberle a Plekanec. Pod drobnohledem Jágra v pantoflích a s kafíčkem v ruce zvítězil Tomáš Kaberle 6:2, tenista, který servíruje levou rukou, ostatní míče obstarává pravou, i když se každý snaží obíhat na obouručný bekhend. „Hrálo se nám tady hezky. Vždy je to krásné a je tady výborné prostředí na tenis. Je jen škoda, že nás nebylo více a jen dvanáct,“ poukázal Tomáš Kaberle na fakt, že tentokrát nebylo startovní pole tak široké jako v minulých letech.

V Prostějově, tentokrát už na ledě místního zimního stadionu se Jágr Team znovu ukáže 19. srpna. V rámci soustředění sehraje i atraktivní exhibici proti slovenským kolegům z Demitra Teamu. Tam se spíše ukáže ten pravý sportovní um.

Rozhovor s Jaromírem Jágrem najdete zde.