Mezi vítězi závodu bychom našli mnoho slavných jmen jako například Pavla Padrnose, Martina Mareše, Leopolda Königa či Petera Sagana. I v letošním ročníku startovní pole obohatila účast zahraničních závodníků, především z německého RSC Cottbusu nebo tradičně silné ekipy polských cyklistů.

V dresu SKC Prostějov do první etapy kromě Matouše Hynka nastoupil také Tomáš Malec, který však od druhé etapy pro zdravotní problémy v závodě nepokračoval. Zato Matoušovi se dařilo náramně, v první etapě dlouhé 77 kilometrů obsadil slušné sedmnácté místo s jen malou ztrátou 29 sekund na prvního Tristana Wedlera z RSC Cottbus.

V druhé etapě, časovce jednotlivců na 10 kilometrů, se Hynek umístil na 31. místě se ztrátou 1:17,05 na vítězného Radovana Doležela z TJ Kovo Praha. Prostějovský cyklista v časovce vezl kadetské převody, a tak byl oproti starším juniorům znevýhodněn nejen věkem, ale i převodem. Vše si však vynahradil v třetí a zároveň nejtěžší etapě.

V kopcovitém terénu si počínal tradičně výborně, výsledek však předčil i ta nejoptimističtější očekávání. Po téměř osmdesáti kilometrech Matouš Hynek do cíle dospurtoval na třetím místě. V celkovém pořadí se tak posunul na výborné páté místo. V etapě zvítězil Willi Willwohl z RSC Cottbus, ovšem v čele průběžného pořadí zůstal i nadále polský závodník Lukasz Klasinski. Po čtvrté poslední etapě se pořadí na prvních dvou místech již nezměnilo, vedoucí pozici uhájil Klasinski a stal se tak vítězem 26. ročníku Regionem Orlicka. Druhé místo uhájil Doležel z TJ Kovo Praha, ovšem na třetí místo se po poslední etapě protlačil Matouš Hynek.

Třetí místo je skvělým výsledkem, neboť Hynek je věkem teprve kadet a poměřoval se tak se závodníky i o dva roky staršími. Obtížnost celého závodu dokládá i pouhých šestapadesát klasifikovaných závodníků z téměř stovky, která se postavila na start první etapy! ⋌(skc)