„Jsem ráda, že v takových nepříznivých podmínkách, kdy byl kurt měkký a nedaly se hrát moc dlouhé výměny, to byl rychlý zápas,“ řekla Tenisovému světu Barbora Krejčíková, která vybojovala pro „bílý“ prostějovský tým bod za vítězství dvakrát 6:0 nad Barborou Miklovou.

Podobně se dařilo i Kateřině Siniakové nad Nikolou Tomanovou. Bod přinesla i třináctiletá talentovaná hráčka Brenda Fruhvirtová.

VESELÝ VYDŘEL VÍTĚZSTVÍ

Důležitou výhru vybojoval Jiří Veselý, který otočil souboj s hráčem Sparty Michaelem Vrbenským. Svěřenec Jaroslava Navrátila sice ztratil první set 4:6, v dalším nadělil kanára a v rozhodujícím supertiebreaku, který se hrál už za deště, triumfoval 10:3.

Veselý tak oplatil talentovanému Vrbenskému nedávnou prohru z turnaje O pohár prezidenta ČTS. V pátek se na kurtu nepředstaví, protože jej čeká maturita.

V dalším vypjatém duelu triumfoval prostějovský Zdeněk Kolář nad sparťanem Lukášem Rosolem rovněž ve zkrácené třetí sadě.

První hrací den zvítězili i prostějovští mladíci Jiří Lehečka a Dalibor Svrčina. Bod pro domácí Bílý tým přinesl i velezkušený Jaroslav Pospíšil.

Bílý tým vede nad „červenými“ po prvním dni 9:2.

Páteční program by měl odstartovat v 10 hodin. Vstup do areálu je zdarma.