Podle Miroslava Čady je teprve osmnáctiletá Kubánka prvotřídní hráčkou.

„Jde o naprosto objektivní fakt, že Heidy je momentálně o třídu nejlepší volejbalistkou této země,“ nepochybuje zkušený kouč Agelek.

Přestože hanácký klub s Alvarezovou ještě neuzavřel kontrakt, v Prostějově s jejím angažmá napevno počítají.

„S vedením kubánského volejbalu jsme na všem dohodnutí, zbývá už jen to stvrdit oboustrannými podpisy," uvedl pro klubový web Miroslav Čada.

Prostějovští Jestřábi. Ilustrační foto
Jestřábi vyloupili Eden a slaví první výhru

Heidy Casanova Alvarezová se narodila 6. listopadu 1998 v Havaně a měří 184 centimetrů. Mladá Kubánka by se k týmu měla připojit 9. října po účasti na Panamerických hrách. Příchod nové posily také znamená definitivní potvrzení konce Sulian Metienzové, se kterou klub neprodloužil smlouvu.

„Rozhodli jsme se v zájmu optimalizace ekonomických nákladů ponechat obsazení smečařského postu ve stávající podobě, zvlášť když k nám přichází jiná vynikající Kubánka schopná nastoupit hned na několika různých pozicích v sestavě,“ vysvětluje šéf klubu Petr Chytil.

Na postu univerzálky má Prostějov k dispozici ještě velezkušenou Helenu Horkou, kterou bude chtít Miroslav Čada více využít na smeči.

„S Helou jsem tohle téma už probíral a v přípravě trénuje i přihrávku. V tomto směru se její zkušenosti můžou hodit dvojnásob,“ plánuje kouč Prostějova.

Novou posilu Alvarezovou pak hodlá trenér Hanaček nasazovat jako univerzálku, i jako blokařku.

„Může zcela plnohodnotně nastoupit na dvou různých postech. V nároďáku je nyní extrémně bodující univerzálkou, dříve však byla neméně výbornou blokařkou. Počítáme s tím, že u nás bude alternovat podle potřeby na obou pozicích,“ osvětlil Čada.

Stavba národního olympijského centra v Prostějově
Jak dopadne Národní olympijské centrum? Dotaci ani příští rok nedostane