Nejlepší česká tenistka je tak pouhé dvě výhry od dosažení prvního místa světového žebříčku, které stále ještě drží Dánka Caroline Wozniacká.

Zřejmě ale ne na dlouho. Petra Kvitová je totiž v na startu sezony nezastavitelná.

Po triumfu na Hopmanově poháru v Perthu ničí soupeřky i na opačném pobřeží Austrálie.

Když podnik zvaný Apia International Sydney ovládne, stane se světovou jedničkou a vystoupá na tenisový Olymp!

„Přibližuji se k postu světové jedničky, ale pořád mi k tomu chybí dva zápasy a ten další bude opravdu hodně těžký,“ řekla Kvitová na tiskové konferenci po utkání.

Její čtvrtfinálová soupeřka Hantuchová byla v úvodu doslova bezradná a prohrála všech úvodních osm gemů zápasu. Kromě bezchybně hranící wimbledonské šampionky Kvitové jí situaci kazil silný vítr.

Hráčka TK Agrofert Prostějov se se silnými poryvy dokázala skvěle vypořádat a ztratila za celý zápas jediné podání.

„Jsem sama překvapená, jak jsem hrála. Hrála jsem výborně, což je před blížícím se Melbourne dobré vědět,“ řekla spokojená Kvitová na kurtu po zápase, který za třiašedesát minut získala poměrem 6:0 a 6:4.

Ve druhém setu měla jednadvacetiletá rodačka z Fulneku menší krizi, když pustila slovenskou soupeřku do vedení 4:3. Nakonec však set třemi vítěznými gemy v řadě dokázala rychle ukončit a zajistila si tak postup do semifinále.

„Udělala jsem při ztrátě podání dvě dvojchyby, ale pak jsem zase hrála dobře a dotáhla to do konce,“ řekla Kvitová ke vývoji druhého setu.

K vítězství české tenistce pomohlo zejména dvaatřicet vítězných úderů oproti čtyřem z rakety Hantuchové.

V semifinále turnaje v Sydney se mohlo konat ryze prostějovské derby. To by ale Lucie Šafářová musela porazit Číňanku Li Na, což se jí ovšem nepovedlo, když prohrála 2:6, 6:7.

Vítězka Roland Garros tak ve čtvrtek časně ráno vyzve Petru Kvitovou v souboji o postup do finále turnaje.

„Petra má výborný servis, který se vytáčí ven, a skvělou ruku. Je to nebezpečná soupeřka. Hrát proti ní je vždy výzva,“ řekla Li Na o české šampionce, s kterou má zatím vyrovnanou bilanci 1:1. „Je nebezpečná a je to světová pětka,“ prohlásila Kvitová na adresu své dnešní soupeřky.

Když se Kvitové povede přes Číňanku projít do finále, bude jí už chybět poslední krok k usednutí na tenisový trům.

V pátečním finálovém zápase může česká tenistka narazit na Polku Agněžku Radwaňskou, která včera překvapivě zdolala Wozniackou, nebo Bělorusku Viktorií Azarenkovou.