Ta se bohužel nemohla zúčastnit pátečního tréninku, do Belgie dorazila teprve v noci ze soboty na neděli. Na start se tak postavila znevýhodněna oproti soupeřkám, přesto podala dobrý výkon a probojovala se až do finále.

Horáková ve finálové jízdě dobře odstartovala, do první zatáčky najížděla na třetí pozici, nechala se však soupeřkami vyvézt až k vnějšímu okraji a ve výsledku z toho bylo šesté místo.

V závodě zvítězila Shanaze Readeová z Velké Británie před druhou Magalií Pottierovou z Francie a třetí Laurou Smuldersovou z Nizozemí. Úspěšná byla i jesenická bikrosařka Romana Labounková, která obsadila místo sedmé.

V nedělním závodě se Horáková opět probojovala až do finále. Nepovedený start však znamenal konec šancí na lepší umístění, a tak stejně jako v sobotu obsadila místo šesté.

V neděli se z vítězství radovala Manon Valentinová z Francie, před druhou Readeovou a třetí Evou Ailloudovou, rovněž z Francie.

Pouze do semifinále se probojovala Romana Labounková. I po osmém závodu mistrovství Evropy v BMX si tak prostějovská závodnice udržela vedení v průběžné klasifikaci seriálu.

Průběžné pořadí ME: 1. Jana Horáková, 163 bodů, 2. Magalie Pottierová, 151 bodů, 3. Eva Ailloudová, 149 bodů. ⋌(skc)