„Nezbývá než pogratulovat domácím k úternímu výkonu. Zápas výborně začali. V první čtvrtině dominovali, to byla paráda, taková hra kočky s myší. Bakič tři trojky, všem to padalo, všem to vycházelo a nám ne," hodnotil druhé čtvrtfinále prostějovský lodivod Zbyněk Choleva.

„Je to 1:1 na zápasy. Jsem přesvědčený, že celá ta série bude hodně vyrovnaná a každý další zápas, který budeme hrát, bude podobný a bude rozhodovat štěstí a taktická příprava hráčů. Musím pogratulovat klukům, že to neodevzdali v závěru a že vybojovali prodloužení, ve kterém jsme nejprve prohrávali, ale nakonec jsme to dotáhli do vítězného konce," radoval se v úterý kolínský trenér Predrag Benáček.

Pozitiva na zápase našel i Zbyněk Choleva: „To dobré z toho zápasu je, že jsme to nevzdali a postupem času jsme se lepšili. Už v půlce to bylo o deset z těch mínus sedmnácti. Ještě chvíli před prodloužením jsme mohli dát balón, ale nepovedlo se. Škoda mohli jsme zvítězit. Bohužel v prodloužení nás potrestal David Machač trojkou a vrátil hráčům sebevědomí a tu energii."

„Já bych řekl, že to byl zase zápas dvou rozdílných poločasů. Vedli jsme o osmnáct a ve druhém poločase jsme si pod vlivem nějaké euforie začali vybírat hodně těžké střely. Dostalo se to pouze o deset a po zranění Horáka jsme se dostali do nějakého útlumu, z kterého jsme se díky bohu dostali," přidal pohled ze hřiště právě David Machač.

Benáček: Zbytečný a nesportovní zákrok

Zápas pak poznamenal zákrok Orla Norwy na kolínského Horáka.

Prostějovský pivot tvrdě atakoval pod košem Horáka, jenž se dlouho nemohl zvednout.

Po delší době nakonec za aplausu zaplněné haly vstal, zápas ale pro zranění zad nedohrál.

„Také musím říct, i když to normálně nekomentuji, že jsem vůbec nepochopil nesportovní zákrok hráče Norwy na našeho Láďu Horáka. Podle mne byl zákrok hodně zbytečný, hodně emotivní. Bohužel nám vyřadil Láďu z kádru a vůbec nevíme, zda bude hrát nejenom zápas příští, ale vůbec do konce sezóny," zlobil se Predrag Benáček.

Zbyněk Choleva se však brání: „Na naši obranu nevím, musíme se podívat na video, podle mne to vypadalo pod košem jako normální souboj. Norwa šel blokovat balón, byl tam kontakt a chlapy jako Horák a Norwa se potkali ve vzduchu a dopadlo to takto. Jestli je hráč Horák zraněný tak nás to mrzí a určitě to nebyl žádný úmysl."