Úvodní duel se hrál ještě před Vánoci v Transylvánii a domácí tým si jej podmanil zcela jednoznačně, Prostějov ani v jednom ze tří setů neuhrál víc než 16 bodů.

„Soupeřkám se dařilo skoro všechno a nám téměř nic. Hlavně jsme si vůbec nedokázali poradit s výborným servisem, ze špatné přihrávky pak nešlo nic pořádného udělat ani v útoku,“ okomentoval pro klubový web trenér Prostějova Lubomír Petráš zápas v Rumunsku.

Podle papírových předpokladů by ani odveta na Hané neměla přinést žádné větší drama. Prostějovský tým jde do utkání proti volejbalovému gigantovi s pokorou.

„Musíme být trochu soudní, já nebudu nic vykládat o našich postupových šancích a podobně. Samozřejmě bychom hrozně rádi prošli dál, ovšem my dobře víme, kde se výkonnostně pohybujeme my a kde soupeř,“ zůstává nohama na zemi trenér Petráš.

Jinými slovy: Prostějov především nechce dopustit další debakl.

„Chceme zahrát na naše poměry co nejlépe, předvést na hřišti maximum možného. Kdybychom tohle dokázali, tak věřím, že získáme mnohem víc míčů než v Rumunsku,“ kalkuloval Petráš. „Neradi bychom v domácím prostředí zopakovali venkovní debakl.“

Malým vítězstvím by pro prostějovský tým byl i zisk jedné sady.

„Na to se ale nechceme nijak upínat, ačkoliv by se to dalo považovat za dílčí úspěch,“ uvědomuje si Petráš, který věří, že jeho svěřenky poženou zaplněné tribuny.

„Dorazí tým s mezinárodně výbornými volejbalistkami, na které je radost pohledět. Naše holky se jim pokusí v rámci možností konkurovat a věřím, že fanoušci si takové utkání můžou z hlediště dost užít,“ zve trenér fanoušky.

Utkání startuje v hale Sportcentra DDM Prostějov v úterý v 18 hodin.