V minulém ročníku soutěž dokonce vyhrály, ale v baráži o postup do I. ligy pak neuspěly v duelech s házenkáři ze Šumperku. Z hustopečského mužstva byl Prostějovanům velikou překážkou také brankář Bavlnka, který ještě nedávno hostoval v extraligových týmech Přerova a Plzně.

Po začátku utkání se čekalo na první gól neobvykle dlouho. Prostějovský Kozlovský zahájil střetnutí střelou do břevna Bavlnkovy branky a tento střelecký neúspěch byl zřejmě předznamenáním prostějovského střeleckého trápení v průběhu celého prvního poločasu. Brankář Hrubý pak prokázal pohotovost když velmi účelně vysprintoval z branky a včas zachytil dlouhou Bavlnkovu přihrávku, směřující k hustopečskému Myslíkovi do brejku.

Skóre zápasu otevřel hostující Strach až v 5. minutě střetnutí. Střelba Prostějovanů byla i nadále neúčinná, postupně ztroskotávaly pokusy Tomáše Černíčka mladšího, M. Nevrlého i jejich dalších spoluhráčů. Teprve v 8. minutě zvýšili hosté na 0:2, domácí M. Jurík pak trefil jen Bavlnkovo tělo a Tomáš Černíček mladší následně nevyužil ani sedmimetrového hodu! To už v hledišti kdekdo kroutil hlavou.

První prostějovský gól dal až v 9. minutě utkání ze sedmičky Valach. Hustopečtí potom své vedení navyšovali, prostějovské střely byly i nadále neúčinné. M. Nevrlík mířil zprava jen do boční sítě branky hostí, M. Jurík trefil bombou bohužel pouze tělo rozhodčí, stojící asi tři metry vedle pravé brankové tyče …

Druhý prostějovský gól na 2:9, neuvěřitelně, dal M. Jurík až ve 20. minutě hry! V následující potom málem dal gól domácímu strážci branky Hrubému protější gólman Bavlnka. Dlouhým obloučkem ale prostor mezi prostějovskými brankovými tyčemi netrefil, Hrubý, stojící před svou brankou, by na míč nedosáhl. Za stavu 5:11 namířil Valach málo razantní sedmimetrový hod do Bavlnkových rukou, Šestořád pak trefil brankovou tyč a Ordeltovi nevyšla střela zprava. Na 6:12 snížil posledním prostějovským gólem prvního poločasu Bečička, ale tři slepené branky hostí v řadě pak uzavřely účet první části hry.

Také první dvě branky, zaznamenané po změně stran, padly z rukou hustopečských házenkářů, ale potom už dokázali Prostějovští střelecky držet s hosty krok. Na snižování jednoznačného manka z prvního poločasu však neměli. To už hájil domácí branku Kamený, měl také několik dobrých zásahů, ale to nestačilo. Za zmínku ještě stojí, že gólman hostí Bavlnka nakonec přece jen jeden z gólů svého týmu dal, za stavu 11:23 dostal od spoluhráčů míč k zahrání sedmimetrového hodu a Kameného překonal. Konečný výsledek zápasu stanovil úspěšnou střelou ze „sedmičky“ a posledním třiadvacátým prostějovským gólem T. Jurík.

„Když se ohlédnu za všemi zápasy 22. kolem končící soutěže, tak dnes jsme podali výkon nejslabší,“ musel po utkání s nepříjemnou pravdou ven na světlo světa trenér prostějovských házenkářů Tomáš Černíček starší. „Je pravdou, že jsme dnes hráli se soupeřem velmi kvalitním a velké problémy nám dělaly vynikající zásahy brankáře Bavlnky, ale chtěli jsme se rozloučit se sezónou důstojněji. Na Hustopeče jsme nestačili rychlostí z čehož plynulo veliké množství faulů a hodně vyloučených našich hráčů. V útočné činnosti jsme byli příliš statičtí, nevytvářeli jsme si střelecké šance a když ano, Bavlnka naše střelce deptal. Dopláceli jsme i na nedisciplinovanost. Vyloučení Valach i Kozlovský pak chyběli, dohrávali jsme pouze se třemi spojkami. Z našeho týmu dnes nemohu pochválit ani jediného jednotlivce…“

TJ Sokol II Prostějov – Házená Legata Hustopeče 23:32 (6:15)

Rozhodčí: Radová a Zbranková. Vyloučení: 9 – 1. ČK: 29. Valach, 44. Kozlovský (oba TJ Sokol II Prostějov). Sedmimetrové hody: 7/4 – 7/7. Diváků: 90.

Sestavy a branky

TJ Sokol II Prostějov: Hrubý, Kamený – Tomáš Černíček ml. 5, Kozlovský 3, Valach 1, M. Jurík 3, Bečička 2, T. Jurík 3, Raška, Šestořád 4, Ordelt, Chytil, M. Nevrlý 1, Burger 1. Trenéři: Tomáš Černíček starší a Svatopluk Ordelt.
Házená Legata Hustopeče: Bavlnka 1, Přikryl, Myšička – D. Semerád 6, P. Semerád 6, Blažek 2, Trlica 3, Minařík 3, Pavlíček 1, Myslík 4, Strach 5, Klein l. Trenér: Antonín Jahoda.