O svých kvalitách přesvědčovali Bohuničtí prostějovské házenkáře i diváky v hledišti už od prvních minut střetnutí a následně i v celém jeho průběhu. Neustále byli ve vedení. Po prvních pěti minutách o dvě branky 1:3, gólový rozdíl potom postupně zvyšovali a o přestávce měli prostějovští házenkáři manko už osmibrankové.

Po změně stran ještě domácí tým deset minut podobný gólový rozdíl udržoval, ale Bohuničtí následně výši svého vítězství ještě zvýraznili. Trenér prostějovského celku Alois Jurík nemohl po utkání chválit nic a ze svých svěřenců, kromě střelce Kosiny, nikoho…

„Soupeř byl od začátku utkání lepší, hrál nadoraz, přehrával nás v útočné i v obranné fázi a zaslouženě vyhrál. Prohra mě nemrzí, znovu byl zřejmý rozdíl mezi první a druhou ligou, ale vadil mně náš výkon," stěžoval si trenér Jurík.

„Nebyli jsme kompletní, nemohl hrát nemocný Burget, z rodinných důvodů chyběl Michal Jurík, ale to neomlouvá. V obraně jsme byli naivní, nebyli jsme schopní vypořádat se s agresivitou bohunických spojek i pivotů, Bohuničtí vynikali rychlostí, hráčskou inteligencí, dokazovali, že minulý ročník druhé ligy vyhráli zaslouženě. V útoku jsme nebyli schopni dát míč nabíhajícímu spoluhráči, chyběla i střelecká potence, klasická střelba ze spojek byla špatná. Nebyli jsme schopni překonávat výborného strážce branky Macháčka pokrýval nám i střelbu z křídel. I Schwarzer, je zkušeným spolehlivým gólmanem, chytal v Králově Poli a v Kuřimi. Chválit z našeho týmu není koho, propadali jsme a pak nemůže pomoci ani deset Kosinových gólů. Ojedinělé světlé momenty zde byly, ale to je málo. Generálka před naším prvním mistrákem nové sezony v Brně Juliánově, hrajeme tam v sobotu od 18 hodin, nám tedy nevyšla, ale nikoliv proto, že jsme prohráli. Pokud tam chceme bodovat, a to samozřejmě, musí jít náš výkon nahoru. Z té dnešní nakládačky se musí kluci vzpamatovat, hodit ji za hlavu a proti nováčkovi druhé ligy hrát podstatně zodpovědněji," zdůrazňuje před blížícím se prvním bojem o druholigové body trenér TJ Sokol II Prostějov, Alois Jurík.

TJ Sokol II Prostějov – Tatran Bohunice 21:35 (11:19)

Rozhodčí: Králíček a Letev. Vyloučení: 4 – 1. ŽK: 3 – 1. Sedmičky: 1/1 – 4/2. Diváků: 40.

TJ Sokol II Prostějov: Hrubý, Zacpal – Chytil, Procházka, Jurečka 2, Ordelt, Jura 1, Šestořád, Tomáš Jurík, Kosina 10, Kozlovský 6, Gazdík 1, Valach 1. Trenér: Alois Jurík.

Tatran Bohunice: Macháček, Schwarzer - Vraný 2, Princ 4, Tomáš 5, Tejkal 2, Duran 1, Adam 4, Paseka 2, Beneš 3, Ryšavý 5, Řezník 1, Jung 3, Franěk 3.Trenér: Jan Širůček.

Autor: VLASTIMIL KADLEC