„Telničtí měli tým poskládaný dobře," začal s popisováním průběhu střetnutí trenér Kosteleckých Zdeněk Čtvrtníček, „ale obranu měli slabší. Dělali v obranné činnosti chyby a my jsme toho v průběhu prvního poločasu využívali. Střelecky se prosazoval zejména Bakalář, vyplatilo se, že jsem ho postavil do základní sestavy. My jsme v obraně moc nechybovali a tak nám první poločas vyšel, o přestávce jsme vedli o tři branky. Po změně stran si vzali Telničtí Bakaláře do osobního střežení a tak jsem vysunul Varhalíka. Na hrotu hrál s Grulichem a Smékalem, z křídla ohrožoval telnickou branku úspěšně Marcel Knébl. Za cenu vylučování jsme přitvrdili v obraně. Vyplácelo se to a před koncem utkání jsme vedli o dvě branky. O tyto překrásné góly se postaral nádhernými střelami Smékal. Víc už jednotlivce chválit nebudu, důležitý je náš kolektiv, zraje jako víno. Telničtí moc bojovali o remízu, bylo to pro diváky pohledné utkání. Podporovali domácí celek vydatně, v Telnici není lehké vyhrát! Vše jsme ale ustáli. Podmínkám v nafukovací hale jsme se lehce přizpůsobili, i v Juliánově jsme v takové hráli. Neklouzalo to, i teplota vzduchu byla přiměřená," dokreslil atmosféru v dějišti trenér Zdeněk Choleva a ještě dodal: „Příští sobotu budeme hostit od 16 hodin v utkání šestého druholigového kola Ivančice a k dispozici mám mít už i Vymětala. Není však jistý start Bakaláře, má absolvovat operaci kolene a termín ještě není upřesněn."

Autor: VLASTIMIL KADLEC

TJ Sokol Telnice - TJ Sokol Kostelec na Hané 27:28 (12:15)

Rozhodčí: Valášek a Vychodil. Vyloučení: 4 – 7. ŽK: 3 – 2. ČK: 51. Kučera – 55. Bakalář (v obou případech po třetím vyloučení). Sedmičky: 3/2 – 5/6. Diváků: 95.

Sestavy a branky

TJ Sokol Telnice: Kielar, Přikryl – Jahoda, Konečný, B. Strakatý, Kupa 2, Rajmic 4, Knol 8, Florián 2, Kučera 2, Mrkvica 7, A. Strakatý, Blaženka 2, Gregor. Trenér: Antonín Levíček.

TJ Sokol Kostelec na Hané: Varha, Navrátil –M. Knébl 4, P. Knébl, Palička, Smékal 7, Kopečný, Bakalář 6, Hochvald, Grulich 6, Říčař, Rikan 2, J. Grepl 1, Varhalík 2. Trenér: Zdeněk Čtvrtníček.