Sokolnice – Prostějov 31:32 (16:14)

Sestava: Janků, Zacpal – Capay, Kosina 10, Zatloukal 1, Čech 3, Sosík, Valach 2, Blumenstein 7, Petružela 9, Zapletal.

Úvod vyšel hostům nad očekávání dobře, v 15. minutě vedli 8:3. Pak ale převzal iniciativu soupeř a ztrestáním řady chyb Sokola II skóre ještě do přestávky otočil. Druhý poločas byl následně velmi vyrovnaný a vše rozhodl až infarktový závěr s vítěznou trefou Kosiny osm vteřin před koncem.
„I když jsme vyhráli, nebyl náš výkon zvláště z taktického hlediska nijak dobrý. Po vynikajícím začátku jsme přestali hrát zodpovědně a domácí toho patřičně využili. Jedinou oporou odvádějící maximum pro tým byl Jirka Kosina. Utkání vzal do své režie a hlavně v koncovce se stal naším pevným pilířem,“ glosoval souboj v Sokolnicích trenér prostějovského dorostu Antonín Krist.

Prostějov – Litovel 35:33 (16:16)

Sestava: Janků, Zacpal – Capay 2, Kosina 11, Zatloukal, Čech 5, Sosík 1, Valach 6, Blumenstein 2, Zapletal, Petružela 8.

Také v 6. dějství druhé ligy se mladí Hanáci utkali s papírově srovnatelným soupeřem ze středu tabulky. A znovu díky pevným nervům v posledních sekundách výsledkově uspěli. Přitom první půli měli dlouho pod kontrolou lepší hosté, jejichž čtyřgólový náskok Sokol II zlikvidoval až těsně před odchodem do šaten. Po obrátce se obě družstva střídala ve vedení a domácí strhli výhru na svou stranu větším důrazem při zakončování v hektickém závěru. „Zásluhu na vítězství měl tentokrát celý kolektiv, všichni chlapci zaslouží pochvalu. Stabilní výkon podal v bráně Tomáš Janků, z hráčů v poli se mi nejvíce líbili Petružela, Kosina, Valach a Čech,“ okomentoval Krist stručně druhý nervydrásající mač během jediného týdne. O nejbližším víkendu hraje Prostějov v Přerově.