Vyrovnaný první poločas a množství vstřelených branek svědčilo o skvělé herní souhře obou týmů a o urputném boji o každý metr palubovky.
V prvních minutách druhého poločasu získali domácí rychlé čtyř až pětibrankové vedení. Zdálo se, že dostali hru pod svou taktovku a v poklidu utkání dohrají až do úspěšného konce.
Soupeř však zmobilizoval síly a využil ochabnutí pozornosti domácích. Dokonce se mu podařilo skóre dotáhnout až na jednobrankový rozdíl, čímž zápas značně zdramatizoval.
Nervy drásající závěr nakonec zvládli lépe domácí a radovali se zaslouženě ze získaných bodů.
„Po důrazném pohovoru v šatně jsme zlepšili zakončování útoků a hlavně defenzívu. Ztratili jsme zbytečně náskok a sami jsme si připravili perné chvilky,“ kritizoval výpadek domácího družstva trenér Alois Jurík.
Bylo to těžké utkání, sáhli jsme si na dno svých sil. Ale vyčerpání vyvažuje radost z výhry. Myslím, že jsme ukázali, že jsme lepším týmem a potvrdili výhru o pět branek na hřišti v Maloměřicích,“ zhodnotil utkání nejlepší střelec Kosteleckých Michal Jurka. Dva body se budou hodit v konečném účtování 2. ligy.
„Právě jsme udělali druhý rozhodující krok ze tří potřebných pro postup do baráže o 1. ligu. Postoupit do vyšší soutěže je sen můj, všech hráčů, vedení klubu a určitě i fanoušků. K jeho splnění jsme teď hodně blíž,“ potvrdil Jurík cíle kosteleckého mužstva .

Kostelec – SHC Maloměřice

37 : 33 (19:19)

Sestava a branky TJ Sokol Kostelec: Kaláb, Navrátil – Jurka 9, Paták a Varhalík po 7, T. Grulich 5, Vasyliev 4, Zajíček 2, Číhal, M. Grulich a Vymětal po 1 brance.