Polanka–Kostelec na Hané 24 : 23 (11:11)

Konečný výsledek svědčí o vyrovnanosti obou soupeřů, kteří chtějí postoupit do vyšší soutěže. Obě mužstva postavila svou hru na zabezpečené obraně a spolehlivě střežené brance. Hanáci nakonec prohráli o jedinou branku, přestože zvláště v prvním poločase to byli oni, kdo diktovali hru.

Svou mírnou převahu a dvoubrankové vedení ale nedokázali zúročit k vyššímu bodovému odskoku a do šaten odcházeli se smírným výsledkem.
Ve druhém poločase naopak podlehli nervozitě, začali hrát staticky a až příliš často hazardně odkrývali prostor před brankářem.

Toho dokonale využíval soupeř, získal tří až čtyřbrankový náskok a vítězství si už v nervy drásajícím závěru nenechal uniknout.

„V podstatě jsem průběh utkání očekával už dopředu. Vyrovnané, hodně nervózní a napjaté až do konce. Prostě typický barážový zápas, kdy jde o všechno,“ konstatoval trenér kosteleckých házenkářů Alois Jurík.

„Mač jsme psychicky nezvládli na sto procent. Mrzí mě to, obzvláště u zkušených hráčů, na které jsem spoléhal. Naštěstí nás podržel Michal Kaláb v brance,“ zhodnotil duel kostelecký kouč.

Přesto byl s nasazením svých svěřenců spokojen a věří, že v nedělní odvetě na domácí půdě výsledek barážového duelu obrátí, a splní tak sen všech hráčů i fanoušků.

„U videa celé dnešní utkání znovu rozebereme. V odvetném utkání musíme zkrátka hrát svoji hru. Pokud zvítězíme o dva góly, splníme si svůj cíl. Jsem přesvědčen o tom, že tenhle mančaft na to má,“ dodal trenér Jurík.

Divácky zajímavý zápas spolehlivě rozhodovala prostějovská dvojice rozhodčích J. Horák a M. Bečička za bedlivého dozoru delegáta Českého svazu házené A. Staňka.

Sestava a branky: Kaláb, Navrátil - Jurka 6, Paták 4, Varhalík 3, T. Grulich 3, Zajíček 2, Ševčík 2, Vasyliev, Vymětal a Číhal po 1, M. Grulich, Zedníček, Dofek.

Odvetné utkání, které rozhodne o postupujícím do 1. házenkářské ligy, sehrají kostelečtí házenkáři v neděli 10. června od 11,00 ve sportovní hale v Kostelci.