Napajedla – Prostějov 39:35 (17:17)

Sestava: Rášo, Kamený – Černíček 3, Pišťák 5, J. Mičola, Jurik, Závodský, Šíra 4, Nevrlý, Bechný 10, T. Mičola 10, Ordelt, Flajsar 3.

Začátek utkání rozhodně nenasvědčoval tomu, že by hosté měli odjet v roli poražených. Celý první poločas byli lepším celkem, když jim vyšel nástup a ve 13. minutě svítil na ukazateli stav 7:9. Pak sice domácí otočili na 12:9, ale zanedlouho Sokol II opět srovnal na 14:14 a nerozhodné skóre platilo i při odchodu do šaten.

Hanácké družině ale vůbec nevyšel úvod druhé půle s nabráním až šestibrankového manka. Po oddechovém čase se sice Prostějované uklidnili a snížili na rozdíl jediného gólu, jenže vzápětí hráli dvojnásobné oslabení a toho dokázal protivník využít k rozhodujícímu trháku. V závěru pak hostující tým bez úspěchu zkoušel hru vabank.

„Výše porážky je pro nás krutá. Zejména do přestávky jsme byli Napajedlům více než vyrovnaným soupeřem a dokonce si myslím, že jsme měli hru pod kontrolou. O výsledku rozhodl úvod druhého poločasu, také jsme zaplatili za dvojí vyloučení ve stejném čase a v neposlední řadě i na to, že jsme zbytečně ztráceli míče a tím dávali domácím šanci k rychlému zakončení. I přes prohru jsem ale s výkonem mužstva spokojen,“ shrnul kouč prostějovských házenkářů Jiří Grepl.

 

Vstupní duel nového ročníku 2. ligy se starším dorostencům TJ Sokol II vůbec nepovedl

 

Vsetín – Prostějov 41:31 (21:16)

Sestava: Janků – Petružela 6, Capay, Zapletal 1, Kosina 10, Zatloukal, Bečička, Čech 4, Sosík 3, Novák 3, Drčka 4.

„Za domácí chytal český reprezentant Věžník, který jakoby našim střelcům sebral vítr z plachet. Celý zápas jsme se trápili v zakončení, čehož soupeř využíval ke smrtícím rychlým protiútokům. Přesto jsme do 20. minuty drželi vyrovnaný stav a ještě krátce po pauze snížili na 22:20. Pak ale přišla série zahozených šancí trestaná vsetínskými trháky a rázem to bylo o patnáct gólů. Naštěstí jsme v závěru alespoň snížili na konečný rozdíl,“ vylíčil lodivod prostějovské omladiny Antonín Krist.