Předešlé dva duely slibovaly na sobotní večer velmi napínavý zápas. Hanačky sice v letošní sezoně Olymp vždy porazily, ale v obou případech až po vyrovnaném klání a v pátém setu. Navíc bylo toto střetnutí generálkou na čtvrteční finále Českého poháru. Olymp i VK Agel nasadili tedy silné týmy, ale štěstí tentokrát více přálo domácím.

První set ukazoval vyrovnanou hru, kde se postupně střídalo vedení Agelek s vedením hostů. Vyrovnaná hra vydržela až do stavu 11:11, poté se konečně podařilo domácím odskočit alespoň o tři body, a to na 14:11. Trenér Olympu Stanislav Mitáč si okamžitě vzal oddechový čas, aby své svěřenky uklidnil. Nepodařilo se mu to, naopak výborná hra Kossányiové, Vincourové a především tvrdé smeče kapitánky Soares se projevily také na skóre. První sadu získaly Hanačky jasně 25:16.

Pravé drama bitvy mezi prvním a druhým celkem soutěže se dostavilo ve druhém setu. Do stavu 5:5 se kopíroval průběh první části, poté ale nastoupili hosté a rázem se dostali do pětibodového vedení. Agelky se snažily co nejrychleji vyrovnat a zamezit růstu manka, což se jim podařilo. Především Miletič se začalo dařit při podání, dorovnala na 11:11. Olymp chtěl za každou cenu bodovat a znovu odskočil na 21:17. Koncovka druhé části, ale přece jen patřila domácímu týmu. Hanačky se přiblížily na 22:23 a poté značně nervózní Olymp poslal míč do autu. Po srovnání skóre neměli hosté již sílu Prostějovským odporovat. Výsledek 25:23 poslal VK Agel do dvousetového vedení.

Na průběhu třetí sady se podepsala frustrace Olympu z předešlého neúspěchu. Oba týmy se nikam nehrnuly a ani jedno družstvo se nepustilo do úniku, a to až do stavu 15:15. Poté se ale Hanačky rozhodly ukončit toto střetnutí bez větších problému. Na podání se postavila Žarková a servírovala na jasnou výhru. Na světelné tabuli svítilo skóre 21:16. O vítězi bylo prakticky rozhodnuto. Olymp se zmohl jen kosmetickou úpravu, ve třetím setu padl 25:19. Prostějov zvládl generálku na finále Českého poháru na jedničku. Výhra 3:0 nad pražským výběrem značí kvalitu a pohodu v týmu trenéra Miroslava Čady.

„Nezbývá mi, než poblahopřát Prostějovu. Vyhrál 3:0 velmi snadno a zaslouženě. My jsme měli ještě naději v koncovce druhého setu, kde jsme vedli 23:20. Ale tomuto stavu předcházely zkažené servisy od Kvapilové a Škrampalové, přesto jsme vedli. Nedokázali jsme to bohužel odútočit, tak abychom se posunuli na stav 24 nebo 25. Tam jsme si trošičku nadělali do kalhot. Ukázalo se, že nám těžké koncovky proti Prostějovu ne vždy jdou. Prakticky je prohráváme, z naší strany to bylo opět nepřesné. Na hráčky poté padla deka, další průběh byl už bez šťávy, nemasný, neslaný. Proti předešlým zápasům, tomu v sobotu chyběl náboj. Holky si nevěřily. Poměrně dobře jsme servírovali, jednoznačně jsme propadli na útoku.," zhodnotil utkání trenér Olympu Praha Stanislav Mitáč.

„Náš výkon byl velice koncentrovaný. Bylo vidět, že se hráčky poctivě připravovaly, a to jak takticky, tak mentálně. Všichni si uvědomují, že Olymp je náš nejvážnější soupeř a předešlá utkání byla vyrovnaná. Volejbalově tam byl velký rozdíl v útoku. My jsme měli tří výborné útočnice Kossányiovou, Assis a Soares," řekl po zápase kouč VK AGEL Miroslav Čada. Neopomněl se také vyjádřit k nadcházejícímu finále Českého poháru: „Každý zápas je jiný. Vyhráli jsme sice 3:0, ale zápas nebyl jednoduchý. Pokud by Olymp vyrovnal na 1:1, tak to mohlo být ještě vyrovnanější. Víme, že jsou na tom dobře blokařsky. Hráčky soupeře cítí šanci, že by to proti nám mohlo v některém zápase vyjít. Pro nás bude finálové utkání těžké psychicky, protože my máme jasný úkol – vyhrát."

VK Agel Prostějov – PVK Olymp Praha 3:0 (16, 23, 19)

Rozhodčí: Jaromír Antušák a Luboš Pecháček. Čas: 72 minut.

Prostějov: Kossányiová, Miletič, Žarková, de Assis, Soares, Vincourová – Gomes – Melichárková. Trenér: Miroslav Čada.

Olymp Praha: Kvapilová, Mudrová, Hodanová, Sládková, Halbichová, Mlejnková – Dostálová – Škrampalová. Trenér. Stanislav Mitáč.