Prostějov se do finále probojoval nejprve přes Slavii Praha, kterou dvakrát udolal poměrem 3:0. Hanačky nedaly pražskému celku žádnou šanci. Ukázaly svou formu a postavení lídra českého volejbalu. Získaly tak jasný postup do semifinále. V něm vyzvaly regionálního rivala Přerov.

Ale ani hanácké derby nepřineslo žádné překvapení. Agelky se nenechaly zahanbit a opět zopakovaly jasné výsledky. Přitom Přerov byl třetím nejlepším družstvem v extralize. Síla svěřenkyň trenéra Čady je potržena tím, že se do finále probojovaly bez ztráty jediného setu.

Olymp měl cestu delší a také složitější. Nejprve se musel postavit Karlovým Varům, které jasně přehrál 3:0 a zajistil si postup. V rámci dalšího kola se druhý tým extraligy postavil Ostravě. V prvním duelu zopakovaly hráčky Olympu svůj přesvědčivý výkon a zdolaly Ostravačky 3:0. Ale následný zápas soupeřky zdramatizovaly, když ve druhé sadě srovnaly stav na 1:1, přesto dokázal Olymp využít svých zkušeností a zvítězit.

V semifinále se pražský výběr střetl s Olomoucí. První utkání ovládl Olymp 3:0, ale ve dvou setech se s vysokoškolačkami velmi natrápil. Ještě složitější bylo druhé klání, ve kterém olomoucké volejbalistky získaly dokonce dva sety, ale na výhru to nestačilo.

Dnešek přinese rozhodnutí o vítězi. Obě družstva sehrála generálku v sobotu v Prostějově a domácí tým byl velmi úspěšný. Soupeřkám nedovolil žádný úspěch a po výhře 3:0 se těší na finále, kde by rád zopakoval svůj výkon.

„Každý zápas je jiný. Vyhráli jsme sice 3:0, ale zápas nebyl jednoduchý. Pokud by Olymp vyrovnal na 1:1, tak to mohlo být ještě vyrovnanější. Víme, že jsou na tom dobře blokařsky. Hráčky soupeře cítí šanci, že by to proti nám mohlo v některém zápase vyjít. Pro nás bude finálové utkání těžké psychicky, protože my máme jasný úkol – vyhrát," řekl trenér Prostějova Miroslav Čada.