Do vedení 0:2 šli zásluhou Jurečky a Kozlovského Prostějované, branky Grulicha a Švece přinesly srovnání a pak Kostelečtí těsná vedení Prostějova vyrovnávali. Vedli pouze 11:10 a 14:13, o přestávce pak 15:14.

Do druhé části hry ale vlétli Kostelečtí razantně. Po Varhalíkově gólu trefil po brejku i Smékal a když dal Švec na 18:15 zatížili ještě Kostelečtí Prostějov dalšími dvěma góly Vymětala a Smékala na 20:15 a to byl nejvyšší náskok domácích házenkářů v průběhu střetnutí. Prostějovští však nic nevzdávali a když Kozlovský přihrál při brejku na gól Procházkovi, vedli domácí už jen 23:22. Kozlovský pak po přihrávce Kosiny v šanci nevyrovnal a Přikryl zvýšil na 24:22.

Prostějovští měli několikrát možnost stav utkání srovnat a nezvládli ani závěr utkání. Mayer vychytal v šanci Kozlovského a když už zbývalo do konce boje času málo, nevyužili hosté za stavu 28:27 brejku, když v cestě stála jejich zbrklost. A když pak Mayer nedovolil gól ani Kosinovi a Vymětal dal na 29:27, bylo vymalováno… Švec ještě ze sedmičky Hrubého doslova prostřelil a posledním úspěšným střelcem zápasu byl pak prostějovský Bokůvka. Druhý poločas vyhráli Kostelečtí stejně jako první – 15:14.

„Velice vyrovnané a pro diváky hodně zajímavé utkání vyhrál šťastnější tým," posoudil po boji hostující trenér Svatopluk Ordelt.

„Po zahájení druhého poločasu nám Kostelečtí utekli až na pětigólové manko. Přesto jsme měli několikrát srovnání na dosah ruky a v samém závěru jsme zahodili dvě, nebo tři vyložené střelecké šance. To nás porazilo. Na začátku druhé desetiminutovky vystřídal brankáře Hrubého Nesvadba, měl několik výborných zásahů a když se pak Hrubý do branky vrátil několikrát spoluhráče také podržel. Hlídaný Kosina měl méně střeleckých příležitostí než mívá. Příští sobotu budeme hostit od 17 hodin Ivančice," pozval fandy Sokola II trenér Ordelt.

„Derby je derby a nikdy není lehké," řekl kostelecký kouč Jiří Grepl. „Zvládli jsme ho, i když jsme schopní předvádět víc. Dobré gólmany máme dva, oba dostali příležitost. Povedený nástup do druhého poločasu nás postavil psychicky na pevnější nohy, soupeř znervózněl a my jsme pak trpělivou hrou dosáhli na vítězství. Protože nemohl hrát zraněný Diviš, zaskočil ho na pivotu Ševčík, ale byly i další alternativy. Nyní pojedeme do Napajedel, chtěl bych na podzim uhrát ještě čtyři body," doufá trenér Jiří Grepl.

HK Sokol Kostelec na Hané – TJ Sokol II Prostějov 30:28 (15:14)

Rozhodčí: Baader a Novotný, Vyloučení: 8 – 5. ŽK: 3 – 2. Úspěšné sedmičky: 2 – 3. Diváků: 185.
TJ Sokol Kostelec na Hané: Navrátil, Mayer - – Přikryl 3, Smékal 9, J. Prášil, Popelka, Grulich 2, Ševčík 2, Dostál 1, Varhalík 3, Švec 5, Vymětal 5, Grepl, Říčař, Trenér Jiří Grepl.
TJ Sokol II Prostějov: Hrubý, Nesvadba – Kozlovský 6, Burget, Jurík 1, Bokůvka 1, Jurečka 2, Bečička, Procházka 7, Šestořád, Mikulka 4, Raška, Kosina 9. Trenér: Svatopluk Ordelt.

Autor: VLASTIMIL KADLEC