Tým Prostějova již o vítězství nadstavby přijít nemůže, a tak trenér Čada dá v posledním kole šanci hráčkám širšího kádru, tak aby byly všechny jeho svěřenkyně v potřebném zápasovém tempu. Přesto Prostějovanky závěrečné utkání rozhodně vypustit nehodlají. V prestižním hanáckém derby by totiž hráčky Prostějova chtěly udržet svou neporazitelnost a také se co nejlépe naladit na blížící se play-off.

„Čeká nás závěrečné utkání nadstavby a bylo by dobře potvrdit kvalitní formu z předchozích zápasů. Uvidíme, jak se holky vypořádají s olomouckými soupeřkami i s náročnou přípravou během uplynulého týdne, kdy jsme více trénovali fyzičku pod vedením kondičního kouče Tomáše Malého,“ uvedl pro internetové stránky klubu Miroslav Čada.

V duelu s Olympem odvrátily Olomoučanky 4 mečboly

Olomoucké družstvo pocestuje do Prostějova povzbuzeno senzačním obratem z posledního duelu proti Olympu Praha. Hanačky v tie-breaku čelily čtyřem mečbolům soupeře, ale svěřenkyně trenéra Jiřího Teplého předvedly šňůru šesti bodů v řadě a získaly pro sebe již téměř ztracený zápas. Kouč vysokoškolaček však v úspěch na půdě suveréna soutěže příliš nevěří.

„Jedině vítězství by nás posunulo z pátého místa výše, ale tenhle scénář se nedá moc předpokládat. Prostějov je v české extralize proti všem soupeřům jasným favoritem a platí to samozřejmě i pro nadcházející vzájemný souboj,“ nechal se slyšet zkušený lodivod Olomouce.

Zápas posledního kola se hraje v hale Sportcentra DDM od 17.00.

Ondřej Kašlik