Kdyby to bylo možné, tak by si asi každý vyznavač kurzového sázení vsadil na výsledek 0:3, což je v posledních zápasech naprosto obvyklé skóre Prostějovanek (série výsledku 3:0 ve prospěch VK je už delší jak deset zápasů – pokud do ní započítáme i pohárová utkání).

Staré otřepané pravidlo ale říká, že každá série jednou končí. S ohledem na naprosto suverénní vystoupení v prvním domácím zápase to však vypadá, že ani dnes nebude poměr sil příliš jiný, byť hostující trenér Lubomír Petráš naznačil určitou možnost herního posunu Přerova.

„V úvodním utkání nás hlavně na jeho začátku hodně svazovala nervozita. S postupem času jsme ale svůj potenciál občas naznačili. Doufám, že v příštím zápase využijeme specifického prostředí naší malé haly, na kterou jsme zvyklí, a svému soupeři dokážeme více vzdorovat. Samozřejmě si proti týmu, jako je Prostějov, nedělám žádné výsledkové iluze, nicméně i přesto doufám, že dnes předvedeme výrazně lepší výkon, než tomu bylo v prvním zápase v Prostějově,“ řekl před odvetou slovenský lodivod přerovského PVK Precheza.

V dosavadní krátké extraligové historii VK Prostějov dosud nedokázaly Přerovanky připravit Prostějov o body. Nejblíže k tomu měly 15. března loňského roku, kdy podlehly na domácí půdě 2:3.