Připsal si tak druhé turnajové vítězství v této sezoně.

„Byl to krásný týden, od prvního zápasu kvalifikace to byl boj, jsem strašně rád, že jsem to vydržel a jsem opravdu neskutečně šťastný,“ líčil pětadvacetiletý tenista svoje bezprostřední pocity po zápase.

Olomockému rodákovi se opět povedl vstup do utkání. V páté hře vzal Belgičanovi servis a rychlý brejk dokázal zuužitkovat v zisk první sady poměrem 6:2. Darcis nehrál v takové pohodě, jako v semifinále s Tomášem Berdychem, nedařil se mu tolik servis a častěji připisoval nevynucené chyby.

Hájek se s Darcisem střetl před měsícem na vítězném turnaji v Ostravě a dnešní zápas velice připomínal měsíc starou bitvu. „Stejně jako v Ostravě mi utekl začátek druhého setu, ten set byl jednoznačnou záležitostí pro Steva,“ hodnotil Hájek sadu, kterou prohrál 1:6.

Před třetím setem se šel Hájek opláchnout a uklidnit na toaletu a na kurt se vrátil jak pokropený živou vodou. „Řekl jsem si, že to je poslední set na tomto turnaji a že musím vyhrát a na kurtu nechat život a vyšlo to,“ řekl hráč, který odehrál v Prostějově osm zápasů včetně kvalifikace.

Třetí sada začala pro domácího hráče nejlépe jak mohla- rychlým brejkem. Hájek se dostal do vedení 5:2 a při servisu soupeře měl první mečbol, ten ale nevyužil a ztratil i svůj následující servis.

„Já mám trochu problém s dotahováním koncovek setů, často si to zbytečně komplikuji,“ upozornil tenista.

Za stavu 5:4 při podání Darcise se ale Hájek dočkal a dojatý se sesunul na vítěznou antuku prostějovského centrálního dvorce. Přebral šek na 18 300 EUR a mohl děkovart divákům, kteří celý týden chodili v nečekaně velkém počtu, za podporu.

Hájek se posunue k dvoustému místu na žebříčku ATP.

„Antuková sezona ještě nekončí, doufám, že přijdou další dobré výsledky,“ dodal hráč, který se ještě o víkendu bude přesouvat na antukový challenger v Košicích.

Prostějovský Czech Open připsal na desku vítězů po třech letech opět jméno Jan Hájek. Rok 2009 přinesl nejsilnější konkurenci, o to víc si místní tenista, který se celký týden prezentoval ohromnou bojovností, může svého obrovského úspěchu cenit.