„Vždycky na někoho musí horší losy vyjít. Smůla, ale člověk si z toho musí vzít pozitiva a makat dál," konstatoval sedmadvacetiletý Hájek, který se do hlavní soutěže pařížského grandslamu dostal s odřenýma ušima.

V zápase proti Tsongovi byl velkým outsiderem, přesto předvedl velmi sympatický výkon.

V prvním setu sice ztratil brzy svůj servis, nakonec se však Tsonga velmi radoval z vydřeného vítězství 6:3, když musel odvrátit dva Hájkovy brejkboly.

Další dva sety už ale vyzněly v jasný prospěch francouzského tenisty, který je oba zvládl poměrem 6:2. Zápas trval necelé dvě hodiny.

Olomoucký hráč si centrálním dvorci Philippa Chatriera a vychutnal atmosféru zaplněných ochozů. Diváci se bavili i mexickou vlnou.

„Byl to zážitek, plný centrkurt. Tohle člověk v Paříži mockrát nezažije. I když jsem prohrával a zápas mi utíkal mezi prsty, tak jsem si říkal, dohraj to se ctí, abych si mohl říci, že jsem udělal maximum," řekl Hájek, který se ve světovém žebříčku propadl ke 140. místu.

Hájek se nyní přesune na Hanou, kde jej bude čekat obhajoba prvenství na prostějovském challengeru UniCredit Czech Open.

MIROSLAV MAZAL a ČTK