Hoši bojovali na hrazdě, prostných, přeskoku a kruzích. V této kategorii se z prostějovské dvojice hochů lépe dařilo Filipu Petráskovi, který obsadil celkovou 5. příčku. Probojoval se také do finále na kruzích a dosáhl až na bronzovou medaili za 3. místo. Dívky bojovaly na dvou nářadích – kladina a bradla. Je to velmi náročné nářadí, zejména pro začínající gymnastky.

O tom svědčila i malá účast závodnic jiných oddílů v mladší kategorii – dívky 2003 a ml. I přesto se zde utkalo 23 malých gymnastek. Velké zastoupení zde měl prostějovský oddíl s 16 závodnicemi.

V této kategorii se nejlépe dařilo Kateřině Nenálové a za své výkony si vybojovala stříbro za 2. místo za první Terezou Bábíčkovou z Hodonína. Druhou nejlepší prostějovskou malou gymnastkou byla o rok mladší Zuzana Mazalová, která obsadila pěknou 5. příčku.

Mnohem větší konkurence se sešla ve starší kategorii dívek 2001 a 2002. Objevily se tu i gymnastky, které se loni zúčastnily MČR, a tak se bylo opravdu na co dívat. Celkem se v této skupině utkalo 23 závodnic, z toho pět domácích.Dominika ponížilová (1.místo)

Zde se podařilo vyniknout Dominice Ponížilové, která si vystoupila na nejvyšší stupínek za 1. místo před Magdalénu Holcovou z Vysokého Mýta a Adélu Měrkovou ze Šumperka. Svůj triumf ještě završila zlatem ve finálovém závodě na bradlech a stříbrem ve finále na kladině. Druhou nejlepší závodnicí prostějovského oddílu v této kategorii byla Kateřina Vejrostová, která také obsadila 5. místo.

Velký úspěch slaví také 13tiletá gymnastka Pozemstavu Veronika Pluskalová, která na trojutkání mezi ČR, Slovinskem a Rakouskem splnila limit na mistrovství Evropy juniorů v anglickém Birminghamu.

Tam odletí jako nejlepší česká juniorka. ⋌(pon)