V soutěži nejmladších žáků vybojovalo družstvo ve složení Šimon Marcin, Štěpán Marcin, Daniel Ponížil, Filip Kopecký prvenství a tím i postup na MČR. V jednotlivcích navíc Kopecký vyhrál a Ponížil skončil druhý. Mezi mladšími žáky se přeborníkem kraje stal Lukáš Koudelka, jenž se spolu s ostatními členy týmu Robertem Ježkem, Janem Růžičkou a Vilémem Sklenářem rovněž nominovali k národnímu šampionátu do Brna.

V kategorii mladších žákyň do 10 let triumfovala Markéta Vidmuchová před Denisou Kopeckou, další Prostějovanka Markéta Vyhlídalová byla vinou pádu z kladiny „až“ čtvrtá. V mladších žákyních nad 10 let pak zvítězila Jana Bogárová a třetí pozici obsadila Jana Grulichová, mezi staršími žákyněmi se umístila jako třetí Veronika Gregovská a čtvrtá Barbora Losíková. Na MČR budou Pozemstav dále reprezentovat i Veronika Pluskalová v kadetkách a Barbora Studená v kategorii žákyň A, přičemž obě si postup zajistily složitější cestou přes více závodů během dubna.

„Postup na mistrovství republiky v tak vysokém počtu deseti zástupců je pro náš klub velice solidním výsledkem. Zvlášť při ztížených tréninkových podmínkách, které tentokrát rádi podstupujeme. Připravuje se totiž nová gymnastická tělocvična, což je velký přínos a příslib do budoucna,“ spokojeně konstatoval předseda oddílu sportovní gymnastiky TJ Pozemstav Prostějov Miloslav Musil s jedním přáním. „Z národního šampionátu České republiky chceme přivézt aspoň jednu medaili,“ prozradil Musil své představy.