„Po covidu je překvapení, že přišlo zhruba čtyři sta závodníků a asi sto padesát dětí. Je to v podstatě příjemné překvapení,“ řekl organizátor extrémního závodu Alexandr Salachov.

Start, cíl a zázemí Geroye i letos byly umístěny v areálu bývalé haly Spartaku Přerov u tenisových kurtů. Co bylo jinak? Hlavně počasí. Žádná brutální vedra, na startu v 11 hodin příjemně poprchávalo a teplota se pohybovala kolem osmnácti stupňů.

„Měníme také překážky a jejich umístění. Museli jsme třeba hlídat hladinu řeky Bečvy a mít nachystanou náhradní variantu překonání řeky přes lávky. Plavání v Laguně jsme museli vynechat bohužel už třetím rokem. Bezpečnost a zdraví závodníků je pro nás prioritou,“ zmínil Alexandr Salachov.

Zdroj: Deník/Ivan Němeček

I tak se závodníci dočkali více i méně náročných „přelézaček“, plazení se s pneumatikami pod ostnatým drátem, několikanásobné koupele v Bečvě a kontejnerech s vodou, oblíbené skluzavky do rybníka a na závěr vysněné medaile, letos bez elektrických šoků.

Nejrychleji trať zdolal domácí Jan Tláskal v čase 52 minut a 40 sekund. Dvacátá v celkovém pořadí pak byla nejrychlejší žena závodu Dana Kastnerová (Crossfit JD) s časem 1:04:39.

Běželo se také po dvojicích a čtveřicích, nechyběla ani dětská verze závodu Geroy Kids.

Olympiáda Dětí a mládeže 2022 v Přerově. Sportovní střelba v Městské  sportovní hale a házená v Žeravicích. Radek Pluháček z SSK Radslavice.
FOTO: Olympiáda dětí a mládeže na Přerovsku: Radslavice vystřílely zlato!