V souboji českých katů z druhého kola uspěl i další Španěl Jaume Munar, který předtím vyřadil Adama Pavláska. Munar ve čtvrtfinále zdolal Ymera ze Švédska, jenž ve druhém kole ukončil působení Jiří Veselého.

Ymer sice vyhrál první set, ale ve zbytku utkání dominoval jeho soupeř. Španěl Munar, 155. hráč žebříčku, nakonec vyhrál druhý i třetí set vždy v poměru 6:1 a snadno prošel mezi nejlepší čtyři.

„Nedá se říci, že by Ymer hrál v prvním setu lépe, ale více se koncentroval, takže si ho zasloužil. Od začátku druhého setu až do konce jsem se ale hodně soustředil, a to podle mě nakonec rozhodlo,“ prozradil Munar, který v semifinále narazí na Rakušana Melzera, jenž zatím neztratil na Czech Open jediný set.

Druhý Španěl v semifinále Guillermo Garcia-Lopez potvrdil ve čtvrtfinálovém utkání pozici favorita, když ve dvou setech zdolal Itala Gaia. Jeho sokem v boji o finále bude Srb Djere, který ve čtvrtfinále vyřadil turnajovou čtyřku Argentince Pellu.

Djere si už v Prostějov zahrál i finále, když v roce 2015 podlehl v boji o titul Čechovi Veselému.

„Mám na to krásné vzpomínky. Porazil jsem tehdy poprvé hráče z první stovky, takže to byl velmi úspěšný týden,“ vzpomínal třiadvacetiletý Srb, který si v roce 2013 navíc zahrál za Prostějov i českou extraligu.

Bez české účasti už zůstaly čtyřhry. Ze semifinále totiž odstoupil český pár Zdeněk Kolář-Adam Pavlásek, který se měl utkat s bratry Ceuvasovými. Pavláska však ze hry vyřadil zraněný kotník. V pátečním finále se tak Pablo a Martin Cuevasovi utkají s ukrajinsko-slovenskou dvojicí Molchanov-Zelenay, která taktéž vyhrála semifinále bez boje.

Čtvrteční výsledky:
Čtvrtfinále: Melzer (Rak.) – Caruso (It.) 6:4, 6:3, Ymer (Švé.) – Munar (Šp.) 6:3, 1:6, 1:6, Pella (4-Arg.) – Djere (Srb.) 4:6, 5:7, Garcia-Lopez (1-Šp.) – Gaio (It.) 6:3, 6:4.

Páteční program:
Centr:
11.00: Melzer (Rak.) - Munar (Šp.), Garcia-Lopez (1-Šp.) - Djere (Srb.), M. Cuevas, P. Cuevas (Uru.) – Molčanov, Zelenay (3-Ukr., SR)