Celý první set přinesl bodovou přetahovanou, v níž si ani jeden z týmů nevytvořil výraznější náskok. Těsně před jeho koncem odskočily hostující hráčky na 21:23 a domácí trenér Čada si vyžádal time-out. Poté si vzala slovo Ivana Bramborová, která nejprve dělovým servisem a poté přesnou smečí srovnala stav. Následující dva bodíky si ale připsaly hostující hráčky – 23:25.

Tento moment domácí dokonale nakopnul. Po sérii povedených útoků si začala děvčata více věřit, a postupně svého soupeře dostala do defenzivy. Od stavu 10:10 si Hanačky vytvořily náskok, který dokázaly udržet až do koncovky druhého setu – 25:17.

Od druhé sady byly často k vidění vskutku spektakulární výměny, při nichž se jindy poněkud komorní osazenstvo dostávalo do varu. V hlavních rolích byly především na domácí straně Puschněnková a Bramborová, a u brňanek Mikysková a Jášová. Právě tyto momenty jen potvrzovaly naprosto oprávněnou účast obou týmů ve finále.

Třetí set byl vyrovnaný do stavu 10:10. Poté se dokázaly domácí hráčky opět trhnout a po pár výměnách byly na světě čtyři setboly. První ještě nevyšel, ale ten další už prostějovanky rozhodly, když polovysokou příhru Jelínkové rezolutně zatloukla do země domácí smečařka Spalová – 25:20.

Set s pořadovým číslem čtyři rozhodl. Domácí hráčky tahaly prakticky vždy za delší konec, a i přes drobné bodové oscilace nepřipustily výraznější zvrat. Poslední sada byla zakončena poměrem 25:19.

Série se za stavu 2:1 na zápasy přesouvá opět pod Špilberk. Svědky tohoto možná rozhodujícího momentu můžete být i vy. Stačí využít nabídky bezplatného zájezdu a přihlásit se na adrese zatloukal@vkprostejov.cz, případně telefonicky na čísle 773 185 636.

Uzávěrka přihlášek je v pondělí 20. dubna do 12.00 hodin. Samotný zápas je na programu tuto středu od 17.00.

VK Prostějov – KP Brno 3:1 (-23, 17, 20, 19)

VK Prostějov: Pušněnkovová, Spalová, Soaresová, Kučerová, Thomasová, Jelínková, Tomanová, Wittocková, Bramborová. Trenér: Miroslav Čada.
KP Brno: Onderková, Mikysková, Melichárková, Svobodníková, Kubínová, Útlá, Jášová, Noseková, Bradáčová. Trenér: Ondřej Marek.
Rozhodčí: Došlík a Pecháček. Čas: 100 minut. Diváků: 1700.

Ondřej Marek, trenér KP Brno: V prvním setu jsme dodrželi stanovenou taktiku a celkově jsme zahráli velmi slušně.To znamená stejně jako v minulých zápasech útočit s maximálním rizikem a podpořit to navíc dobrým servisem. Věděli jsme, že domácí budou pod tlakem, a proto jsme chtěli zvládnout úvod. To se nám také podařilo, ovšem od druhé sady už byl bohužel Prostějov ve všech činnostech lepší. Nedokázali jsme ubránit domácí útok, což podle mě celé utkání rozhodlo.

Miroslav Čada, trenér VK Prostějov: Z naší strany to dnes bylo povedenější, než v předchozích zápasech, a to hlavně co se týká přihrávky a útoku. Také se nám podařilo ubránit nejlepší hráčky soupeře a oproti tomu naše smečařky se dokázaly mnohem více prosazovat. Výkonu celého týmu hodně pomohla Markéta Tomanová. Dobrou práci odvedla také Gabika Tomašeková, která měla velký podíl na eliminaci soupeřových útočných es, zejména pak jejich hlavní opory Mikyskové, která byla v závěru dokonce střídána. Tohle jsou v součtu důvody, proč jsme vyhráli.