Počasí na malinkou chvíli moc nepřálo, a tak se po druhém zápase musela akce na chvíli přerušit. Netrvalo to však dlouho a pokračovalo se dál. Navíc během tohoto nepříjemného momentu dorazili další diváci a mohlo se tak pokračovat s ještě větší podporou.

Součástí programu byl i zápas těch úplně nejmladších dětí do sedmi let. „Jak moje dcera Nela Bilinská, tak i Lukáš Vejvoda předvedli krásný výkon od začátku až do konce. Nikdo to nečekal. Byla to jejich premiéra. Klobouk dolů," pochvaloval si šéftrenér prostějovského klubu Miroslav Bilinský.

Zdroj: Miroslav Bilinský

Top zápas pak mezi sebou svedli Lukáš Novotný a Vašek Haratek. Bylo to neskutečné. Oba tam nechali srdce a bojovali na plno ve všech kolech. Moc krásný zápas," dodal.

A na závěr se pak zápasilo v kategorii K1, kde se zúčastnili nejstarší borci ve věku do 49 let. Dřívější rok narození se ale na jejich výkonech ani náhodou nepodepsal a diváci si tak znovu přišli na své.

ORLEN Nations Grand Prix 2024. Úvodní dvě etapy startovaly v Prostějově a Přerově.
Závod na pohádkový Bouzov. ORLEN Nations Grand Prix prolétla i Hanou

„V tomto věku už je to těžší, ale tady ukázali mladým klukům, jak jít dopředu a mít srdce. Všem velké díky, jak Maříkům, kde se akce uskutečnila, tak i všem zápasníkům a pořadatelům a hlavně divákům za super atmosféru. Já sám jsem zápasy komentoval a vůbec jsem nečekal, jak moc se to všem přítomným bude líbit. V srpnu u Maříků proběhne další akce, která bude ještě lepší. Diváci se fakt mají na co těšit," uzavřel Miroslav Bilinský.