„Na holkách byla cítit lehká nervozita z prvního přípravného utkání. Na hřišti jsme se hledali, dávali si zbytečně přednost, což byl hlavně důsledek toho, že holky ještě nejsou úplně sehrané. Jsem rád, že nám to napovědělo, na čem teď musíme pracovat," okomentoval průběh hry hostující kouč Jan Drešl, který zhruba před měsícem vystřídal na olomoucké lavičce Martina Hrocha.

Větší herní vyspělost byla jasně vidět na domácích hráčkách, které i přes nějaké ty chybičky své sokyně přehrávaly. Nejvyrovnanějším setem byl hned ten první, ve kterém se průběh začal lámat až od skóre 13:11. Prostějovanky pak odskočily na 20:12 a bylo v podstatě rozhodnuto. I přes masivní snížení Olomoučanek ho dotáhly k vítězství v poměru 25:20.

Ten druhý byl pak naopak nejjednoznačnější. Domácí hráčky se brzy ujaly vedení 13:4 a nakonec jej vyhrály o deset bodů výsledkem 25:15. Třetí set měl pak s tím druhým mnoho společného a skončil 25:17 pro Prostějov.

Hokej nahoru dolů a výhra Jestřábů. Taková byla generálka na Chance ligu s Michalovcemi. 7.9. 2023 Foto: Jakub Šustr, se svolením
Další skalp extraligového soupeře. Jestřábi zvládli generálku

„Jsem rád, že jsme vyhráli 3:0, protože se tento výsledek už počítá do trunaje. Na druhou stranu ale musím říct, že nás tento zápas příliš neprověřil. Na pozici lídryně k nám naskočila Miška Špánková a některé míče možná trošku zbytečně obraně padaly. Byla tam cítit ještě taková menší nesoučinnost, což je pochopitelné. Na některé míče bychom ale i přesto měli reagovat lépe," zhodnotil zápas i nový kouč Prostějova Michal Matušov, který na trenérská pozici vystřídal prostějovskou legendu Miroslava Čadu.

„Den po dni se viditelně zlepšueme v některých herních aspektech i nasazení a postupně se to tak ukládá. Myslím, že jsme na dobré cestě," dodal ještě prostějovský lodivod na úplný závěr.

Oba celky se nyní přesunou do severočeského Varnsdorfu, kde se během víkendu střetnou s dalšími účastníky turnaje, kterými jsou Dukla Liberec a německé Drážďany.

VK Prostějov - UP Olomouc 3:0 (20, 15, 17)

Rozhodčí: Sonnevend.

Čas: 82 minut.

Diváci: 50.

Prostějov: Bajusz, Meidlová, Löff, J. Smolková, M. Smolková, Trnková, Dvořáková, Bažó, Kožoušková. Libero: Pállová. Trenér: Michal Matušov.