„Samozřejmě panuje spokojenost, vyhrát takhle těžké utkání i za dva body je cenné. V porovnání se soupeřem jsme byli lepší v útoku a na bloku, naopak jsme měli problém se víc prosazovat podáním," říkal po zápase prostějovský kouč Miroslav Čada.

Hanačky rychle vedly 3:1, ale pak je dostala kvalitním servisem pod tlak Nikola Kvapilová a nastal bleskový obrat na 4:8. Vzápětí však oplatila stejnou mincí výborně podávající Jéssica Silva, tudíž okamžitě následovala další výrazná otočka skóre na 10:8. Tím se domácí tým dostal do laufu a přešel až k masivnímu trháku na 19:12. Pak se sice trochu zasekl, ale i tak došel k jasnému vítězství v poměru 25:18.

Rovněž zkraje druhé části se na palubovku vrátily větší výkyvy stavu na obě strany. Hrál se přitom divácky atraktivní volejbal s dlouhými výměnami a působivými údery i zákroky, občas nechyběly ani nevynucené chyby. O něco víc jich dělalo hostující družstvo a odskočení domácích na 14:9 se zdálo být klíčové. Nadmíru dobře ovšem servírovala hostující Viktorie Dvořáková, vékáčko znejistělo na přihrávce a náhle se dostaly nahoru oživené soupeřky. Ty vyrovnaly na 1:1 po výsledku 25:22.

Nové rozloženi sil zůstalo zachováno též v úvodu třetí periody. Čadovy svěřenkyně se trápily, vyráběly hrubky a hned nabraly manko 1:5. Jako mávnutím kouzelného proutku se ale tento propad záhy stal minulostí. Ne ale na dlouho. Severočešky okamžitě kontrovaly další bodovou sérií, načež ale domácí hráčky znovu zareagovaly. Přetahovaná pokračovala až do koncovky, kterou liberecký celek rozhodl třemi výměnami za sebou a vyhrál znovu 25:22.

Duklačky si pak znovu udržovaly mírnou převahu. Stačilo však jedno postavení nedlouho po startu čtvrtého dějství, aby se Hanačky opět chytily. Náhle patřila palubovka jim, což vyústilo v důležitý únik až na 12:4. Markantní náskok sice protivnice částečně dotáhly, ale víc jim zkoncentrovaný kolektiv tažený Klárou Faltínovou a Jéssicou Silva nedovolil. Set skončil 25:14.

Šlo se tedy do tiebreaku, v němž měly aktivnější nástup úřadující mistryně. Rozhodnutí ale zdaleka neznamenalo ani skóre 8:4, protože soubor v čele s produktivní Lucií Šulcovou se obdivuhodně vzpamatoval urychleným srovnáním. Drama gradovalo a definitivně jej rozsekl ve prospěch domácích jejich finální atak z 9:9 na výsledných 15:12.

„Bohužel jsme v jednom postavení dostaly spoustu bodů za sebou, čímž jsme znejistily a pustily Duklu zpátky do utkání. Nechaly jsme soupeřky včetně mladých střídajících holek rozehrát. Naštěstí jsme se od čtvrtého setu vzchopily a znovu zvítězily,“ okomentovala zápas ze svého pohledu i domácí kapitánka Simona Bajusz.

„Nakonec se projevila naše silná zbraň v kvalitních útočnicích, což dnes byly zejména Klára Faltínová a Jéssica Silva. K tomu dobře blokovala Raquel Löff, týmově jsme to tedy zvládli,“ doplnil ji pak ještě na závěr Miroslav Čada.

VK Prostějov – Dukla Liberec 3:2 (18, -22, -22, 14, 12)

Rozhodčí: Horký a Novák.

Čas: 125 minut.

Diváci: 300.

Prostějov: Bajusz, Faltínová, K. Kvapilová, Silva, Smolková, Löff, Meidlová. Libero: Stavinohová. Trenér: Miroslav Čada.

Liberec: Frankevych, Nečasová, N. Kvapilová, Šulcová, Kohoutová, Lyklema, Dvořáková, Blažková, Deisl. Libero: Kolářová. Trenér: Libor Gálík.