Mistrovský závod ve stíhacím závodě jednotlivců se v jízdě o bronz utkal Radovan Štec s výrazně zkušenějším závodníkem pražské Dukly Denisem Rugovacem. A úspěšnější byl právě Rugovac. Ve finálové jízdě o mistrovský titul se utkali dva benjamínci, ještě před dvěma měsíci junioři, Matyáš Koblížek a soupeřem mu byl Milan Kadlec z Dukly Praha. Také v tomto souboji byl úspěšnější závodník Dukly a Matyáš Koblížek se musel spokojit se stříbrnou medailí.

V prestižním mistrovském bodovacím závodě se za suverénním Milanem Kadlecem odehrával velmi vyrovnaný boj o stříbrnou a bronzovou medaili. Stříbro nakonec ve své oblíbené disciplíně získal Radovan Štec. Matyáš Koblížek vybojoval pátou příčku a Ondřej Pokorný skončil sedmý.

V rámci víkendu také probíhal ČP mládeže s vloženými závody mužů. Nejlépe se opět dařilo prostějovským mužům. V závodě ve scratchi obsadili za vítězným Janem Vonešem druhé místo Matyáš Koblížek a třetí Radovan Štec. V závodě tempo race si nejlépe počínal Adam Křenek z klubu Favorit Brno a na pódium se probojoval i druhý Matyáš Koblížek.

Hokejisté Přerova (ve žlutém) doma padli v derby s Prostějovem 0:3. David Ostřížek před bránou
Probuzený střelec Ostřížek: Hecl jsem se, dávám tomu teď všechno

V mládežnických kategoriích se v madisonu blýskla dvojice žáků Alexandr Kaniščev a Matěj Dedek, kteří vybojovali po tvrdém boji třetí místo. Mezi juniorkami skončila po dvoudenním klání Eliška Grulichová pátá a ve stejné věkové kategorii chlapců se na solidní sedmou pozici probojoval Vojtěch Soukup.

„Radovan s Matyášem navázali na své úspěchy z juniorů a ihned se zařadili na špici domácí kategorie Elity. Také žáci mi dělají radost. Zlepšují se závod od závodu. V ostatních kategoriích jsme měli pár marodů. Zejména Paťa Müllerová by v juniorkách určitě bojovala o medaile,“ zhodnotil celou akci prostějovský trenér Martin Cetkovský.