Po prohře v prodloužení v Pardubicích se chtěli Orli zaměřit především na obranu. Právě tento taktický tah se jim nejvíce vyplatil v úvodních částech nedělního mače. Hanáci nepouštěli soupeře do žádných úniků a naopak sami si vytvářeli slibný náskok. Ten největší byl dokonce 17:4. Hlavním strůjcem prostějovského úspěchu byl Radek Nečas, který nasbíral rovných osm bodů.

Ve druhé desetiminutovce se parádičkou blýskl Američan Dylan Talley, který si jednou rukou obhodil soupeře a pak zvýšil na 37:24. Děčín se pomalu probouzel a začal své manko smazávat, ale nadaná zámořská posila Orlů se starala o bezpečný náskok svého týmu. A tak především díky jeho umu vedlo Ariete v poločase 45:36.

Po změně stran se naposledy Děčín pokusil o zlom nepříznivého stavu. Své manko stáhl na čtyři body, a donutil tak kouče Cholevu vzít si oddechový čas. Ten domácím pomohl a díky výborné hře Tomáše Mrviše Ariete opět sokovi odskočilo. Mrvišova trojka na 56:44 Hanáky dokonale uklidnila. Střelecky se přidal také Šteffel a Dylan Talley dosáhl magického počtu dvaceti bodů.

Závěrečná čtvrtina už byla především o konečném skóre. Hosté s každou vteřinou ztráceli svou pramalou šanci na úspěch. Navíc se postupně vyfaulovali Landa s Jelínkem. Šteffel s Talleyem už pohlídali Prostějovu další domácí výhru. Cholevův výběr tak zvítězil 87:72 a může se radovat z domácí neporazitelnosti.

„Většinu času jsme hráli aktivně, oproti utkání v Pardubicích byla lepší obrana, tentokrát už od první čtvrtiny. Hráli jsme týmově a utkání jsme měli pod kontrolou," usmíval se prostějovský lodivod Zbyněk Choleva a neopomněl pochválit nejlepšího hráče zápasu: „Dylan Talley byl klíčovým hráčem, je silný na nohách, přestože je faulován, dá koš. Tradičně chválím vůdce Radka Nečase, k doskokům přidal šest asistencí."

To děčínský trenér Pavel Budínský měl daleko ke spokojenosti. „Blahopřeji domácím, byli lepší, basketbalovější. Od začátku vytvářeli tlak v obraně, odřízli nás od některých kombinací a vytvořili si brzy dvojciferný náskok. Nám mnoho věcí dělalo dnes problém. Prostějov má velký útočný potenciál a dokázal toho využít."

Z děčínských basketbalistů dosáhli na dvojciferný počet bodů jen dva – Tomáš Vyoral a Jiří Jelínek. „Basketbalovost dnes prokázali jen Jelínek s Vyoralem. Ostatní dnes neměli svůj den," kroutil hlavou Budinský.

ARIETE PROSTĚJOV – BK DĚČÍN 87:72 (27:18, 45:36, 67:47)

Nejvíce bodů: Talley 23, Mrviš 14, Marko a Šteffel po 12, Nečas 11 – Jelínek 24, Vyoral 15, Kaša a Tucker po 7. Rozhodčí: Paulík, Vondráček, Znamínko. Fauly: 24:30. Trestné hody: 37/24 – 25/20. Trojky: 5:6. Doskoky: 36:38.