Začátek zápasu přinesl ještě vyrovnanou partii, když se Slovinky dokonce dostaly párkrát do vedení.

Od prostřední části úvodního setu se zápas změnil v hru kočky s myší.

Čtvrtý tým tabulky Středoevropské ligy z Mariboru, který v dosavadním průběhu soutěže prohrál pouze čtyřikrát, působil na Hané marným a místy až trapným dojmem.

„Hráčky byly hlavami již na vánočních prázdninách, jinak si to nedovedu vysvětlit. Bylo to opravdu z naší strany hodně spatné,“ řekl trenér Mariboru Bruno Najdič.

V první sadě uhrály Slovinky dvanáct bodů a ve druhé to bylo ještě horší, když se jejich skóre zastavilo na desíti bodech.

Do třetí sady vstoupily hostující hráčky hodně namotivovaně, což dávaly najevo hodně hlasitým projevem, jenže ani tímto způsobem nedokázaly Modřanky zastrašit.

Prostějovské hráčky ve třetím setu již nedokázaly být tolik koncentrované a hlavně proto skončila poslední sada pro hosty relativně přijatelným skóre 19:25.

VK Modřanská Prostějov tak opět zvítězila v zápase, který se spíše podobal tréninkovému utkání, bez ztráty setu. Navíc si připsaly nejhladší vítězství v dosavadním průběhu soutěže.

„Bohužel ve Středoevropské lize není taková kvalita, jakou jsme očekávaly,“ prohlásila po zápase Markéta Chlumská.

„Na druhou stranu to má jednu výhodu, že se hraje se stejným míčem, jako v Champions League,“ snažilo se prostějovské libero najít alespoň nějaké kladné stránky Středoevropské li­gy.

„Utkání patřilo k jednodušším. Dobře jsme podávali a soupeře jsme předčili zejména v útoku. Prosazovaly se všechny hráčky, ale dnes bych upozornil na vynikající blokařský výkon Tomašekové,“ hodnotil zápas trenér Prostějova Miroslav Čada.

„Myslím, že v této fázi jsme na tom výkonnostně dobře a družstvo je stabilizované. Bylo vidět, že máme sebevědomí a funguje nám již lépe spolupráce útočnic s nahrávačkou,“ hledal Čada příčiny tak jasného vítězství.

To Markéta Chlumská viděla příčiny jednoznačného průběhu spíše v týmu soupeře.

„Měly špatnou přihrávku, protože jsme je tlačily servisem. Myslím, že zápas se jim nepovedl, nebylo to o naší hře, ale o tom, že ony hrály zkrátka špatně a nic se jim nedařilo. Určitě mají na lepší výkony,“ dodala Chlumská.

Další zápas ve Středoevropské lize odehrají Modřanky již 2. ledna, kdy na domácí palubovce přivítají další slovinský celek Kamnik.

VK Modřanská Prostějov – Nova KBM Branik Maribor 3:0 (12, 10, 19)

Rozhodčí: Dovidovič, Schipl (oba SR). Čas: 55 min. Diváků: 400.

Prostějov: Velikiy, Nováková, Sschuske, Tomašeková, Lipicer, Artmenko, libero Chlumská. Trenér: Miroslav Čada.

Miroslav Mazal